Czy to jest WUBI? Do czego służy ustawienie „Rozmiar instalacji”?


8

Jestem nowy w Ubuntu ... Poszedłem na stronę pobierania i pobrałem Instalatora Windows, ponieważ początkowo mam nadzieję na podwójny rozruch na moim komputerze z systemem Windows 7 (rozważę zachowanie mojej instalacji Win7 jako maszyny wirtualnej pod Ubuntu) - Rada?)

Prosi mnie o wybranie „rozmiaru instalacji”, ale nie ma wyjaśnienia, jakie to ma znaczenie. Czy to jest partycja dysku? Czy mogę później łatwo go zwiększyć, jeśli jest za mały?

Przyszedłem tutaj, aby zadać te pytania, a teraz widzę wiele wątków na temat „WUBI” i możliwych wad instalacji Ubuntu w ten sposób. Czy właśnie pobrany plik Instalatora Windows da mi WUBI?


Opublikuj zrzut ekranu tego. Pomoże innym w udzieleniu prawidłowej odpowiedzi, której szukasz.
Ciekawy uczeń

jest to ten sam ekran instalatora, co pokazany w kroku 3 strony pomocy: ubuntu.com/download/help/install-ubuntu-with-windows ... ale strona pomocy nie daje żadnej pomocy na temat tego, jakie opcje na ekranie oznaczać.
Anentropic

Odpowiedzi:


7

Jak już ustaliłeś, pobrałeś WUBI.

Opcje „Rozmiar instalacji” pozwalają zdecydować, ile miejsca chcesz „zrezygnować” z WUBI. To jest przestrzeń, z której może korzystać instalacja Ubuntu. Wubi tworzy obraz dysku (urządzenie montowane w pętli) w systemie hosta w / na którym jest zainstalowany Ubuntu. Można to porównać do pewnego rodzaju „bezpiecznej partycji” w systemie.

Oznacza to, że przestrzeń zarezerwowana dla Wubi nie jest już użyteczna dla twojego systemu hosta (w rzeczywistości nie jest nawet dostępna z systemu hosta bez zewnętrznych programów. Ubuntuforums: Dostęp do dysków Wubi z Windows , AskUbuntu: Jak otworzyć .disk wubi pliki pod Windows? ). Windows 7 (dowolny Windows w tym przypadku) będzie liczyć miejsce zarezerwowane dla instalacji Wubi jako zajęte, ponieważ Wubi po prostu tworzy plik o dokładnie określonej ilości miejsca (powiedzmy 20 GB) na dysku twardym systemu hosta, niezależnie od przestrzeń faktycznie zajmowaną w systemie Ubuntu Wubi.

Najwyraźniej istnieją sposoby na zmianę rozmiaru wirtualnego dysku wubi ( Help.Ubuntu: ResizeWubiDisk , Ubuntuforums: HOWTO: Resize the virtual disk WUBI ).

Musisz zarezerwować wystarczająco dużo miejsca dla Wubi, aby zainstalować Ubuntu i - jeśli chcesz go właściwie używać - zainstalować programy. Dodatkowo będziesz chciał mieć trochę miejsca na dokumenty itp.

Więc zaleciłbym nie mniej niż 8 GB miejsca, może nawet aż 20 GB, jeśli możesz zaoszczędzić tyle.


0

Oto link do pobrania ISO Ubuntu (32-bitowy komputer stacjonarny): http://ubuntu.virginmedia.com/releases//precise/ubuntu-12.04-desktop-i386.iso

Oto link do pobrania Wubi: http://mirror01.th.ifl.net/releases//precise/wubi.exe


ubuntu.com/download/help/install-ubuntu-with-windows - Przeczytaj to, aby dowiedzieć się, jak korzystać z Wubi do instalacji Ubuntu 12.04.
Ciekawy uczeń

Żadna z tych odpowiedzi nie odpowiada na moje powyższe pytania
Anentropic,

cóż, właściwie komentarz częściowo odpowiada, wygląda na to, że mam wtedy
WUBI
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.