Czy istnieje sposób dodawania powiadomień Kalendarza Google do apletu wskaźnika?


17

Czy istnieje sposób na otrzymywanie powiadomień z Kalendarza Google za pośrednictwem apletu wskaźnika wiadomości bez korzystania z Evolution? Coś podobnego do „Gmailwatcher”?
Lub
Czy istnieje sposób, aby zintegrować Kalendarz Google z przypomnień w kalendarzu w Ubuntu bez ewolucji?
Z góry dziękuję!


1
github.com/insanum/gcalcli -> "gcalcli to aplikacja w języku Python, która umożliwia dostęp do kalendarza Google z wiersza poleceń. Łatwo jest uzyskać swój plan, wyszukiwać wydarzenia, dodawać nowe wydarzenia, usuwać wydarzenia, edytować wydarzenia, a nawet importuj irytujące zaproszenia ICS / vCal z Microsoft Exchange i / lub innych źródeł. Ponadto gcalcli może służyć jako usługa przypominania i uruchamiać dowolną aplikację, gdy nadchodzi wydarzenie. ” -> możesz uzyskać dane wyjściowe i zaimportować do obszaru powiadomień za pomocą skryptów
mini

Możesz spróbować gcal-notifier-kotlin-gtk: github.com/nikitabobko/gcal-notifier-kotlin-gtk , nie ma ewolucji jako zależności
Nikita Bobko

Odpowiedzi:


5

Możesz spróbować wpisać to w terminalu:

/usr/lib/evolution-webcal/evolution-webcal ICAL_PRIVATE_ADDRESS

(gdzie ICAL_PRIVATE_ADDRESSjest ICALprywatny adres URL Kalendarza Google, który chcesz dodać)

Otwiera tylko okno dialogowe z potwierdzeniem, że chcesz dodać ten kalendarz bez otwierania całego okna Evolution, ani okno dialogowe pierwszego uruchomienia, które zmusza do dodania konta e-mail, nawet jeśli nie zamierzasz go używać.

Działa to z apletem kalendarza Gnome 2 i myślę, że działa również dla wskaźnika kalendarza natty, ponieważ jest oparty na kalendarzach Evolution. Daj mi znać, czy to działa, czy nie.


2
Dziękuję, właśnie dowiedziałem się, że gdy wszystko jest już skonfigurowane w ewolucji, nie potrzebujesz już ewolucji, a aplet kalendarza nadal działa z kalendarzem Google.
Marcel

Tak to prawda. :)
Yann Dìnendal

4

Nie mogłem znaleźć niczego gotowego do zrobienia tego, o co prosisz.

Powinno być dość łatwo zaprogramować coś przy użyciu python-gdata i python-pyosd. Powiedziałbym, że byłby to dobry projekt dla amatorskiego programisty komputerowego zajmującego się niektórymi z tych technologii.

Oczywiście, jeśli skontaktujesz się z niezależnym programistą (takim jak ja), chętnie wymienimy kod na pieniądze. Nigdy nie lekceważ płacenia za rzeczy do zrobienia.


4

Jeśli nie możesz sam napisać kodu (a nie masz gotówki dla Martina;), możesz rozpocząć projekt na starterze, a gdy uzyskasz trakcję od innych zainteresowanych użytkowników / programistów, popracuj nad rzeczywistym kodem (z Twoja bezpośrednia współpraca lub z tobą jako liderem projektu).

To dobry sposób na zwrot społeczności i pomoc w poszerzeniu dostępnego oprogramowania. Prawdopodobnie możesz użyć kodu z Gmaila-Watchera lub podobnej aplikacji jako startu.


2

Nie. Będziesz musiał użyć Evolution, ale możesz sam coś zaprogramować, jeśli dobrze znasz język Python.


2

Znalazłem wskaźnik kalendarza Google od ppa: atareao / test, ale potrzebuje on „python-gdata 2.0.14”, który nie jest dostępny w repozytoriach Natty. ( Pobrałem python-gdata 2.0.14 z pakietów Oneiric . )

Korzysta również z NotifyOSD, aby powiadamiać o zdarzeniu i innych funkcjach. Menu wskaźników

Nie jest źle; spróbuj, życzę ci się podobać :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.