Deja-dup: Niepoprawne dane - niezgodność skrótu SHA1 dla pliku


8

Utworzyłem kopię zapasową danych za pomocą narzędzia deja-dup i wykonałem czystą instalację 12.04.
Ale kiedy próbowałem przywrócić kopię zapasową, otrzymałem ten błąd:

invalid data - SHA1 hash mismatch for file:
 duplicity-full.20120508T105537Z.vol12.difftar.gz
 Calculated hash: 8ae69af39a566823309fae86142ae3a2af16358d
 Manifest hash: 6a332f406b0842f229e2122921c0e4c97c4f76bd

Próbowałem usunąć pamięć podręczną i wykonać ręczne przywracanie z różnymi opcjami, ale nie udaje się to za każdym razem dla tych samych plików. Zwracam uwagę, że te pliki są mniejsze niż inne. Są to około 30 Mb, podczas gdy wszystkie inne pliki to 51 Mb.

  • Całkowity rozmiar kopii zapasowej wynosi około 35 GB.
  • Kopia zapasowa jest przechowywana na zewnętrznym dysku USB z systemem plików FAT.
  • Nie zastosowano szyfrowania

Czy istnieje jakieś obejście?
Czy można wykluczyć określone pliki z przywracania?

Wszelkie pomysły? ... Jak rozumiesz, NAPRAWDĘ POTRZEBUJĘ tych danych! ...

Dzięki

Aktualizacja: @Nirmik, @Eliah Kagan:

Próbowałem również przywrócić z katalogu lokalnego i UbuntuOne. Ten sam problem. Mogę przywrócić niektóre pliki, ale nigdy nie udało się przywrócić pełnej kopii zapasowej. Próbowałem wykonać te czynności przy użyciu testowej kopii zapasowej małego katalogu ... problem jest spójny.

Odpowiedzi:


4

Wygląda na to, że trafiłeś w znany błąd: błąd deja-dup 826389 , błąd 487720 .

Cytując z drugiego linku, wydaje się, że uszkodzenie danych nie jest powodowane przez sprzęt, ale jest całkowicie związane z oprogramowaniem:

Może się to zdarzyć, gdy plik woluminu nie został całkowicie zapisany w backendie przed przerwaniem duplikacji (np. Zamknięcie komputera lub cokolwiek innego). Kiedy duplikacja wznowi tworzenie kopii zapasowej przy następnym uruchomieniu, rozpocznie się od następnego woluminu. W połowie pełny plik woluminu zostanie umieszczony na backendie i spowoduje ten błąd później podczas przywracania.

Możesz ręcznie odzyskać dane, przywracając dane ze starszych zestawów kopii zapasowych lub przywracając pojedyncze pliki, które nie znajdują się w uszkodzonym woluminie.

Dwóch innych facetów z pierwszego linku mówi:

Są na to dwa sposoby. Możesz spróbować przywrócić dane z kopii zapasowej sprzed uszkodzenia. Spróbuj przywrócić ze starszych kopii zapasowych.

Możesz także spróbować uniknąć określonego woluminu, przywracając wszystkie pliki z zestawu kopii zapasowych oprócz tych z uszkodzonego woluminu.

i:

Dziękuję Ci bardzo. To, co zrobiłem, to [duplikacja - plik do przywrócenia ...] i przywróciłem ważne pliki.

Nigdy nie korzystałem z deja-dup ani duplikatu, ale wydaje się, że najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest automatyczne przywracanie nienaruszonych woluminów za pomocą deja-dup, a następnie kontynuowanie pracy z nienaruszonymi plikami wewnątrz woluminu, przywracając je jeden po drugim za pomocą duplicity --file-to-restore ...

Mam nadzieję że to pomoże.


1

Spróbuj przenieść dane do folderu w katalogu domowym, np. / Home / nazwa użytkownika / kopia zapasowa

a następnie zmień katalog kopii zapasowej w Ustawieniach Deja-dup i spróbuj przywrócić ...

ZMIANA USTAWIEŃ-

Ustawienia systemowe >> Kopia zapasowa >> Pamięć >> Wybierz „folder lokalny” >> wybierz ścieżkę jak dla mojego np. „/ Home / nazwa użytkownika / kopia zapasowa”

Media zewnętrzne mogą powodować problemy ...


1
Dlaczego deja-dup odczytuje uszkodzone dane z dysku zewnętrznego, ale kopiowanie ich na dysk wewnętrzny (zakładając, że /home znajduje się na dysku wewnętrznym) zakończy się powodzeniem? Jeśli występuje problem z nośnikiem zewnętrznym, dlaczego nie wpłynie to na operację kopiowania plików w ten sam sposób?
Eliah Kagan

Nie twierdzę, że urządzenie zewnętrzne może być uszkodzone. Ale jeśli ścieżka ustawiona w ustawieniach jest nieprawidłowa, może to stanowić problem. Czasami napotykałem dziwne problemy z niektórymi plikami itp., Które zostały rozwiązane przez przeniesienie ich do folderu domowego. Nie twierdzę, że moja odpowiedź zadziała w 100%. Właśnie zaproponowałem, aby spróbować.
Nirmik
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.