Dlaczego tak wiele pakietów GNOME zależy od serwera danych ewolucji?


8

Zostałem dzisiaj powiadomiony o niektórych aktualizacjach, ale kiedy spojrzałem na listę, zobaczyłem, że wszystkie dotyczą ewolucji serwer danych i serwer ewolucji dane serwer. Moją pierwszą myślą było: „W ogóle nie używam ewolucji, więc dlaczego te rzeczy są na mojej maszynie?”

Następnie przeszedłem do Synaptic, aby oczyścić ewolucję wszystkich rzeczy i ku mojemu przerażeniu, usunięcie wspólnego programu ewolucja-serwer danych ma efekt uboczny usuwania wszystkich apletów Gnome, wskaźników i kilku innych przydatnych funkcji.

Co z tym? Szczerze...


Czy nie będzie to bardziej problem z Gnome niż ten związany z Ubuntu? Ale tak, kiedy Ubuntu przeniosło się do Thunderbirda, był czas, że miałem zarówno Thunderbirda, jak i Evolution, odkąd przeprowadziłem się z 11.04 do 11.10, dokonując aktualizacji zamiast czystej instalacji. Potem wyjąłem oba, ale usunięcie dwóch, o których wspomniałeś, miałoby konsekwencje, więc pozostają. Plus, tym razem zrobiłem czystą instalację, aby uzyskać 12.04 i nadal tam są.

Może to być przydatne [Jak całkowicie usunąć ewolucję] [1] [1]: askubuntu.com/questions/315640/…
Igor Barinov

Odpowiedzi:


4

Jest tak, ponieważ wiele aplikacji może zależeć od ewolucji. Mają eksport do ewolucji, importują lub używają go jako backendu. Ewolucja jest domyślnym centrum przechowywania danych PIM w Gnome. Niestety w przypadku dystrybucji binarnej oznacza to, że biblioteka ewolucji musi być obecna, w przeciwnym razie niektóre z takich aplikacji ulegną awarii. Wszystko zależne od wszystkiego jest jedną z głównych wad dystrybucji pakietów binarnych, takich jak Ubuntu, w porównaniu do źródeł, takich jak Gentoo. W Gentoo problem jest rozwiązywany inaczej. Nie próbuj go i tak usuwać, ponieważ jeśli teraz działa, może nie być po niektórych aktualizacjach. Czy naprawdę jesteś tak ograniczony w kosmos? Po prostu usuń go z menu i zapomnij. Nawiasem mówiąc, domyślny widget zegara w prawym rogu również zależał od ewolucji.


1

Zgadzam się, że to denerwujące i wygląda na to, że zostało naprawione Raring. Zobacz # 8 na starterze

Ten błąd został naprawiony w pakiecie gnome-shell - 3.6.1-3ubuntu2


gnome-shell (3.6.1-3ubuntu2) raring; pilność = niska

  • Przebuduj przeciwko nowemu mamrotaniu
    - Jeremy Bicha Czw, 08 listopada 2012 10:47:35 -0500 Zmieniono w gnome-shell (Ubuntu):
    status: Triaged → Poprawka wydana

(Nie testowałem tego jednak).


1
Nie. Pakiet jest nadal niezbędny w Ubuntu 17.10, w przeciwnym razie pakiety te chrom-gnome-shell ewolucja-serwer danych gdm3 gnome-session gnome-session-sessionland gnome-shell gnome-shell-rozszerzenia rozszerzenia ubuntu-session muszą zostać usunięte.
funicorn,

1

Wiem, że jest trochę późno, ale serwer danych ewolucji różni się od klienta poczty Evolution. Miałem ten sam moment wtf, kiedy poszedłem zainstalować aplikację Gnome, kiedy nie używam Gnome jako mojego DE. Szybkie wyszukiwanie ujawniło ich repozytorium git z tym:

Pakiet Evolution Data Server zapewnia ujednolicony backend dla programów współpracujących z kontaktami, zadaniami i informacjami z kalendarza. Został pierwotnie opracowany dla Evolution (stąd nazwa), ale teraz jest także używany przez inne pakiety.

https://github.com/GNOME/evolution-data-server/blob/master/README

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.