jak zainstalować nowy motyw KDE?


8

Ostatnio wypróbowałem KDE w Ubuntu 12.04 i pobrałem kilka motywów z KDE-LOOK.ORG, ale nie mam pojęcia, jak zmienić motyw?

Mogę wybrać motyw z wbudowanego repozytorium w ustawieniach, ale jak zastosować motyw, który pobrałem ze strony KDE-LOOK (To na przykład http://kde-look.org/content/show.php/ Amakage? Content = 150285 ), jakieś wskazówki?

Dzięki

Odpowiedzi:


5

Przejdź do Ustawienia systemowe -> Wygląd aplikacji (lub Wygląd obszaru roboczego).

W niektórych elementach (kolory, ikony itp.) Masz opcję:

  • Pobierz nowy (możesz wyszukać w oknie dialogowym)
  • Importuj (wyszukaj pobrany plik i zainstaluj go)

W innych pozycjach (Styl):

  • Jeśli jest w repozytoriach: użyj synaptics (lub podobnego)
  • Jeśli nie ma go w repozytoriach: sprawdź, czy istnieje umowa PPA i skorzystaj z niej

Istnieją inne sytuacje, które wymagają skompilowania tematu, ale to dłuższa historia.


2

w xubuntu 18.04i Qt5zalecana

sudo apt install qt5ct qt5-style-plugins

i dodaj swój .bashrc

export QT_QPA_PLATFORMTHEME=qt5ct

następnie uruchom qt5rci zmień motyw


0

Zainstaluj motyw / styl, rozpakowując go i kompilując lub instalując RPM. Otwórz menu KDE i uruchom Centrum sterowania. Wybierz „Look and Feel”. Wybierz „Styl”, jeśli zainstalowany pakiet był stylem, lub „Menedżer motywów”, jeśli zainstalowany pakiet był motywem. Wybierz motyw lub styl. Kliknij „Zastosuj” Baw się dobrze! :-)


używam ubuntu, dlaczego miałbym zainstalować RPM? również po rozpakowaniu nie ma nic do skompilowania, o ile mogę powiedzieć, nie jestem pewien, czy rozumiesz, o co proszę
Jayo

Nie musisz pobierać niczego z wyglądu KDE ... motywy można pobrać i zainstalować z poziomu systemu operacyjnego z tego, co pamiętam ... Opublikowałem oficjalne instrukcje instalacji według wyglądu KDE ...
Varun Priolkar

wiele z nich może być tak, ale pożądane przeze mnie połączenie nie może być widoczne w menedżerze motywów, ale kiedy klikniesz zainstalować, przekierowuje do kde-look.org, aby pobrać ręcznie. czy nie ma takiego folderu jak .themes dla gnome, którego używałby KDE?
Jayo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.