Sterowniki AMD / ATI ze strony internetowej a sterowniki prawnie zastrzeżone w Ubuntu 12.04 Repos?


16

Mam 2 pytania dotyczące różnych sterowników AMD Radeon:

  1. Jaka jest różnica między 3?

    • Sterownik AMD / ATI (12.04 Repo)
    • Sterownik AMD / ATI, aktualizacja po wydaniu (12.04 Repo)
    • Sterownik AMD / ATI 12.4 (strona internetowa AMD)
  2. Jeśli zainstaluję sterownik „Post release update” z Ubuntu Repos; Czy otrzymam przyszłe aktualizacje sterowników od Ubuntu, innymi słowy, jakie są zasady aktualizacji sterowników Ubuntu Radeon?


> Czy mógłbyś przejrzeć tę dokumentację? help.ubuntu.com/community/RadeonDriver
beeju

1
Dok. mówi o sterowniku Open Source dla grafiki AMD / ATI, więc nie odpowiada na moje pytanie.
Jason

Odpowiedzi:


16

Oto różnice

fglrxPakiet zawiera wersję sterownika dostępne w distro wydaniu.

fglrx-updatesPakiet zawiera najnowszą wersję sterownika zapakowanego do Ubuntu.

Pobieranie strony AMD zawiera najnowszy wydany sterownik.

Prawidłowe spakowanie oficjalnych wydań AMD zajmuje trochę czasu, więc fglrx-updatesnie zawsze może to być absolutnie najnowsze wydanie. fglrx-updatesjest często wciąż bardzo nowy. Został specjalnie spakowany dla Ubuntu i zwykle wolę go od innych opcji. Jedynym momentem, w którym chciałbyś iść w górę lub w dół, jest sytuacja, w której się pojawi.


1
Dziękuję za szybką odpowiedź. Tak więc „aktualizacje fglrx” powinny zostać zaktualizowane, gdy AMD wyda 12.5, 12.6 itd., Ale aktualizacja Ubuntu zajmie więcej czasu, prawda?
Jason

Tak, jest zgodny z najnowszymi dostępnymi wersjami sterowników, poświęć lub zabierz wymagany czas na opakowanie Ubuntu. Jeśli musisz przejść na nowszą wersję, musisz poradzić sobie z instalatorem sterownika AMD. Działa akceptowalnie, ale zwykle preferowana jest instalacja pakietowa.
JM Becker,

4
Czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, na której wersji oparte są aktualizacje fglrx? apt-cache show fglrx-updatesnie wyświetla żadnego numeru wersji, takiego jak 12.5. Dobrze wiedzieć.
artfulrobot
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.