Łączność bezprzewodowa łączy się, ale brak dostępu do Internetu


8

Mam nową instalację na nowym laptopie Dell (i7 8 GB RAM). Odnajduję swoją sieć i pomyślnie się z nią łączę, ale potem, gdy otwieram przeglądarkę, działa to tak, jakby nie miałem połączenia z Internetem. Proszę pomóż.


Jedynym sposobem, w jaki udało mi się połączyć z Internetem, było usunięcie wszystkich metod bezpieczeństwa (i podłączenie kabla Ethernet). To dziwny problem ...
Martin

Odpowiedzi:


1

Zawsze mam problemy z siecią, które chcesz spróbować pingować w jednej lub drugiej kolejności:

ping localhost

    ping 127.0.0.1

pinguj lokalną bramę (zwykle 192.168.0.1)

    ping 192.168.X.X

pingować adres IP zewnętrzny do lokalnej sieci (publiczny DNS Google)

    ping 8.8.8.8

pinguj domenę, aby sprawdzić, czy możesz rozwiązać domenę

    ping google.com

w zależności od tego, która z tych prac pomoże ci wyśledzić problem, jeśli nie możesz pingować routera, twoja sieć nie działa zgodnie z zaleceniami, jeśli możesz pingować dalej, to wiesz, że szukasz w niewłaściwym miejscu.


0

Spróbuj zmienić metodę zabezpieczeń routera z WEP na WPA / WPA2. Miałem ten problem, ale po zmianie bezpieczeństwa połączenie bezprzewodowe działało dla mnie dobrze. (Tak, to rozwiązanie dotyczy Ciebie, jeśli korzystasz z zabezpieczeń WEP)

Wpadłem na pomysł zmiany metody zabezpieczeń z tego łącza - połączenie bezprzewodowe z WEP bardzo wolno na Acer Timeline 4810T z Centrino Wireless-N 1000 i zadziałało

Dzięki.


Nie działało dla mnie: \
Martin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.