Co Ubuntu rozumie przez „wsparcie” dla swoich wydań?


8

Ilekroć Ubuntu wydaje nową wersję przez sześć miesięcy, oferuje wsparcie dla tej wersji na następne sześć miesięcy, prawda? Co oznacza to wsparcie? Czy to oznacza, że ​​nie mogę użyć apt-get, aby zainstalować w nim więcej oprogramowania po upływie sześciu miesięcy?

Jeśli tak jest, to czy moje Ubuntu 10.04 nie ma już dla mnie sensu w instalowaniu aplikacji i oprogramowania? Jeśli to nie znaczy, co dokładnie oznacza 5-letnie wsparcie dla LTS?

Odpowiedzi:


8

Oznacza to, że będziesz otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń tylko w tym okresie. Po zakończeniu repozytoria są zamykane i przenoszone do archiwum.

Apt-get przestanie działać, chyba że zmienisz źródła oprogramowania, a nawet wtedy nikt nie naprawi błędów ani problemów z bezpieczeństwem.

Nadal możesz używać nieobsługiwanej wersji, ale możesz spodziewać się pewnych problemów.

Nadal możesz używać 10.04 do kwietnia 2013 na komputerach stacjonarnych lub 2015 na serwerach. Oznacza to, że Firefox (i podobne opakowania) nie zostaną zaktualizowane po kwietniu 2013 roku, ale Apache i MySQL (na przykład) będzie można pobrać aktualizacji do 2015 roku można sprawdzić status każdej wersji tutaj .


Dziwne. Czy to oznacza, że ​​10.04 jest nadal obsługiwany? Ponieważ bez zmiany źródeł oprogramowania nadal mogę używać apt-get do pobierania oprogramowania. Czy aktualizacje zabezpieczeń są jedyną rzeczą wydawaną przez Ubuntu podczas ich wsparcia?
harisibrahimkv

Co widzisz w menedżerze aktualizacji? tylko aktualizacje bezpieczeństwa? nie, jest ich więcej, takich jak aktualizacje jądra i więcej .....
Prasad RD

Ummm .. Czy to oznacza, że ​​Ubuntu oferuje więcej niż tylko aktualizacje bezpieczeństwa jako wsparcie?
harisibrahimkv

Tak, 10.04 jest nadal obsługiwany, a Canonical udostępnia nową wersję niektórych pakietów, takich jak Firefox. Dodałem odniesienie do oficjalnej karty życia.
Javier Rivera

1
Widzę. Zwykłe są obsługiwane przez 18 miesięcy, a starsze LTS przez 3 i 5 lat z szacunkiem dla komputerów stacjonarnych i serwerów. Nowy LTS od 5 lat dla komputerów stacjonarnych i serwerów. W tym okresie Ubuntu zapewnia poprawki bezpieczeństwa i aktualizacje wersji dla niektórych programów, prawda? Czy istnieje informacja na temat tego, które aktualizacje wszystkich wersji oprogramowania będą obsługiwane, czy też musimy dodać repozytorium backport, aby je uzyskać?
harisibrahimkv
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.