Czy mogę dodać adnotację do ekranu w Gnome Shell?


Odpowiedzi:


1

Draw on Your Screen to nowe rozszerzenie Gnome 3, które również działa dobrze. Używam Draw on Your Screen przez ostatni rok w porównaniu z Gromit-MPX (moja poprzednia odpowiedź) i jest bardzo przydatny. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że nie mogę zostawić adnotacji na górze, a następnie przełączyć się z powrotem do trybu myszy bez znikania. Oto linki do Rysowania na ekranie.

https://extensions.gnome.org/extension/1683/draw-on-you-screen/ https://framagit.org/abakkk/DrawOnYourScreen https://www.omgubuntu.co.uk/2019/03/draw -on-your-screen-ubuntu-linux


5

Gromit-MPX (GRaphics Over MIsc Miscellaneous Things) doskonale pasuje do tego przypadku użycia i działa wystarczająco dobrze w Gnome 3! Właśnie tę samą potrzebę miałem w moim nowym systemie Arch Linux na ThinkPad X1 Yoga i bardzo brakowało mi mojego pięknego Compiz Annotate.

grommit-mpx aliased / postrzępione linie

Zainstaluj:
Ubuntu - sudo apt install gromit
Arch (AUR) -yay --sync gromit

Instrukcje @todo dla innych dystrybucji, takich jak Fedora i Debian.

Ostrzeżenia:
1) Nie otrzymałem jeszcze obsługi wielu wskaźników, ale nie jest to krytyczne z punktu widzenia moich bezpośrednich potrzeb. Chciałbym jednak, aby to działało.

2) Nie wymyśliłem jeszcze, jak włączyć wykrywanie dłoni podczas korzystania z pióra. Ale podejrzewam, że mogę wyłączyć jedno z wejść, aby to zrobić.

3) Widzę wynikowe linie nieco szorstkie / aliasowane, co miałem z Compiz Annotate. W pliku readme gromit-mpx jest napisane:

Gdy nie ma uruchomionego menedżera kompozycji, takiego jak Compiz lub xcompmgr, Gromit-MPX wraca do starszego trybu rysowania.

Wydaje się, że dzieje się to w Gnome 3 i chciałbym zobaczyć, jak to poprawić, ponieważ w ustawieniach tabletu Wacom, pole testowe pokazuje naprawdę ładne wrażliwe na nacisk nie-aliasy czarne i białe linie, więc chcę wiedzieć, jak to zrobić kontynuuj dodawanie tego kompozycyjnego systemu zaplecza do gromit-mpx.

Obszar testowy Native Gnome 3 Wacom, gładkie linie


1
Jak to jest akceptowana odpowiedź, jeśli nawet nie zawiera instrukcji, jak zainstalować oprogramowanie na Ubuntu? Program jest na szczęście w repozytoriach, więc wystarczy zrobić „sudo apt install gromit”
dsSTORM,

Dzięki za te instrukcje zastąpiłem @todo w odpowiedzi twoim poleceniem.
Elijah Lynn,

1
gromit-mpxinstrukcje są bardziej jasne na askubuntu.com/a/690802/386697
Tushar Goswami


4

Open-Sankore to prawdopodobnie twoje rozwiązanie. Pozwala zamienić komputer w tablicę.

  1. Idź tutaj: http://open-sankore.org/en/download
  2. Pobierz wersję stabilną lub beta
  3. Po pobraniu otwórz terminal i przejdź do rozpakowanego folderu, aby:

sudo dpkg -i Open-Sankore _ *. deb

Następnie możesz uruchomić Open-Sankore: Kiedy jest otwarty, kliknij Show Desktopw prawym górnym rogu ekranu, aby wyświetlić pulpit za pomocą małego paska narzędzi, więc wybierz pióro i baw się dobrze.

Jeśli po kliknięciu nic nie widzisz Show Desktop, prawdopodobnie musisz zmienić okno w obszarze roboczym, szukając „okna Open-Sankore”.

Otwórz zrzut ekranu Sankore

Dobre użycie.


1
Istnieje również PPA Miry , dostarczająca pakiety dla Ubuntu 14.04 . Działają również w 14.10, jeśli są pobierane ręcznie i instalowane za pośrednictwem dpkg -i.
tanius

1

Jest to wersja gnome-shell w wersji 3.6 teraz w Ubuntu 13.04, ale nadal nie ma nic podobnego do wtyczki „Adnotate” w Gnome 3. Wierzę, że nie będzie alternatywy dla tej funkcjonalności w Gnome. Polecam korzystanie ze środowiska obsługującego Compiz, takiego jak Unity, Możesz też dostosować własne środowisko, używając Cairo-docka lub avant-window-navigator.


1

Znalazłem ten post

Rysowanie na pulpicie

który pokazuje 3 opcje:


1
Dokładnie taki link podał Roman w komentarzach.
David Foerster

2
rzeczywiście :) co oznacza, że ​​była warta poprawnej odpowiedzi, ponieważ nie zauważyłem komentarza w pierwszej kolejności: p
yota

W porządku ....
David Foerster
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.