Jak mogę otworzyć binarne pliki obrazów ROM z Androidem? (.img)


8

Jestem użytkownikiem systemu Windows / Mac / Ubuntu i systemu Android, więc wiem, o czym mówię, gdy mówię: Jak otworzyć pliki obrazów binarnych? (.img) Po prostu się nie otwierają w żadnym systemie operacyjnym…

Jestem programistą dla Androida… Obecnie pracuję na pamięci ROM (programuję również w systemie Windows), ale muszę wyodrębnić pliki z plików .img. Przekształciłem je w .ext4.img, ale po prostu nie są rozpoznawane przez Linuksa (zdecydowanie nie przez Androida), Mac OS lub Windows. Innymi słowy, nie mogę ich otworzyć, wyodrębnić ani zamontować.

Czy ktoś może mi pomóc? Jestem trochę zmieszany…


fakt, że osoba z najbardziej przydatną odpowiedzią musi najpierw odgadnąć, na czym naprawdę polega twoje pytanie, mówi wszystko. Spróbuj zadać bardziej szczegółowe i szczegółowe pytanie niż „Jak otworzyć pliki obrazów binarnych”.
steabert

Odpowiedzi:


8

Aktualizacja: patrz stackoverflow.com - Zamontuj obrazy emulatora Androida


Krótka odpowiedź brzmi: istnieją 3 typy:

  • Zwykłe obrazy systemu plików, które można zamontować z -o loopopcją
  • Obrazy systemu plików YAFFS2, których obecnie nie można zamontować w Ubuntu i należy je rozpakować
  • Obrazy systemu plików EXT4, które zostały przetworzone przez łańcuch narzędzi Androida i muszą zostać przekonwertowane na zwykłe obrazy za simg2imgpomocą łańcucha narzędzi Android.

Masz binarny obraz wyodrębniony z urządzenia z Androidem, czy to prawda?

Co komenda file mówi o pliku? Coś takiego?

$ file system.img 
system.img: VMS Alpha executable

Ten obraz systemu jest pobierany przez nandroid z Samsung Galaxy i7500. Większość tych starych urządzeń z Androidem używało yaff jako systemu plików. Bardzo pomaga wiedza o tym, z czym masz do czynienia. (tj. O którym urządzeniu mówimy? Skąd pochodzi ten obraz?)

Konwertowanie obrazów na inne systemy plików spowoduje co najwyżej śmieci, jeśli nie masz zainstalowanej obsługi danego systemu plików. Niestety nie ma pakietu dla Ubuntu. Ale to pytanie zostało już zadane i udzielono odpowiedzi: utwórz system plików yaffs2 na Ubuntu Server 11.10

Istnieje również możliwość zaszyfrowania tego obrazu. Ale dlaczego ktoś miałby dać ci zaszyfrowany obraz?

Ponieważ dotyczy to głównie Androida, a ty nazywasz się programistą Androida, ponownie przeczytaj dokumentację Androida. Powinno tam być wszystko. Jeśli nie, zadaj pytanie na android.stackexchange.com , XDA-Developers , RootzWiki i tym podobne. I proszę nie umieszczaj ROMu w sieci dla setek ludzi, z których możesz korzystać, chyba że NAPRAWDĘ wiesz, co robisz i czytasz dokumentację. Robienie tego dla sławy jest niebezpieczne i złe dla użytkowników!


1

w systemie Windows wystarczy zamontować obraz za pomocą dowolnego programu urządzenia wirtualnego (np. narzędzia demona), a w systemie Linux - plik .img, tak jak w przypadku innych plików ISO:

# mkdir -p /mnt/disk
# mount -o loop disk.img /mnt/disk
# cd /mnt/disk
# ls -l

czy to ci pomaga?


w przeciwnym razie możesz użyć normalnego oprogramowania do montażu ISO, takiego jak gisomount dla Ubuntu
Ashutosh

Polecenia będą działać, jeśli zainstalowany jest odpowiedni system plików. Musi dowiedzieć się, który system plików zawiera obraz. To nie jest ISO 9660 ani UDF, więc narzędzia do montowania obrazów nośników optycznych nie powinny działać.
LiveWireBT

-1

To plik obrazu linux. Możesz go otworzyć w systemie Windows za pomocą ext2explore, który możesz pobrać tutaj .


-2

Możesz użyć Furius ISO Mount lub AcetoneISO do zamontowania plików .img, po prostu wyszukaj je w centrum oprogramowania Ubuntu i zainstaluj je.

Acetone ISO Mount Furius ISO


1
Oba narzędzia są przeznaczone do stosowania w przypadku obrazów ISO 9660 lub UDF. Media optyczne, że tak powiem. Podczas gdy niektóre oprogramowanie tworzy pliki .img nośników Optimcal i odwrotnie, pliki .img mogą zawierać wszystko, co można zrzucić za pomocą polecenia dd. dd if=/dev/urandom of=urandom.img bs=100M count=1utworzyłby na przykład plik ze 100 MB losowych danych.
LiveWireBT
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.