Zakres głośności jest wąski w 12.04


8

Uaktualniłem do Ubuntu 12.04 i mam problem z woluminem. Problem polega na tym, że głośność wynosi 0, gdy pasek głośności wynosi między 0% a 66% mniej więcej, więc rzeczywisty zakres głośności wynosi tylko między 66% a 100%. Jeśli otworzę menu konfiguracji dźwięku, pozycja na pasku głośności, która powoduje, że dźwięk zaczyna brzmieć (66% mniej więcej), jest umieszczana tam, gdzie jest napisane „brak wzmocnienia”.

Czy ktoś może mi pomóc?

Dziękuję Ci.


Jakiego rodzaju wyjścia używasz, czy jest to cyfrowe połączenie toslink czy analogowe stereo? Miałem podobny problem podczas korzystania z optyki, chociaż było odwrotnie, gdy 0% było wyciszone, a wszystko powyżej było w 100% nie wzmocnione.
AyaneForever,

Używam dupleksowego analogowego stereo i mam ten sam problem co Alejandro. Próbowałem innych opcji, ale to jedyna, w której działa mój mikrofon i głośniki. W 11.10 wszystko było w porządku?
Wojciech

To pytanie należy zamiast tego złożyć jako raport o błędzie i jako takie jest nie na temat, dzięki! Instrukcje dotyczące zgłaszania błędów znajdują się tutaj .
nanofarad

@ Robert Arkenin: Sposób na pomoc !!!! Na podstawie nazwy stron internetowych stwierdziliśmy, że jeśli coś w „Ubuntu” ma problem, możemy poprosić o pomoc tutaj. Jeśli nie po to jest ta strona, to po co ????? W każdym razie mam trochę ten sam problem, wydaje się, że jeśli głośność jest ustawiona na 50%, wtedy nie ma nic. Musisz zmienić głośność na 90 lub 100, aby uzyskać 50%. Ale przepraszam Alejandro, nie mam żadnych rad :(
jredkai

@jredkai: Problem polega na tym, że jako forum pytań i odpowiedzi ta strona nie jest tak naprawdę skonfigurowana do śledzenia błędów. Jeśli istnieją obejścia, możemy je opublikować, ale poza tym naprawdę najlepiej jest przesłać raport o błędzie do danego projektu i postępować zgodnie z nim. Zobacz to meta-pytanie z powodów, dla których. Zobacz także moje obejście tego błędu poniżej.
Chris

Odpowiedzi:


5

Jest to prawdopodobnie spowodowane błędem w alsa z jądrem 3.2 i sposobem, w jaki rozpoznaje sprzęt. Ponieważ alsa dostaje błąd, nie może poprawnie komunikować się z Pulse Audio . Został on poinformował , że jest to ustalone w jądrze 3.3 . W międzyczasie obejście polega na ręcznym skonfigurowaniu sprzętu.

Jest to udokumentowane na Wiki Pomocy Społeczności Ubuntu , ale ponieważ wiki twierdzi, że jest nieaktualna, i obejmuje więcej niż problem, ważne punkty są następujące:

  1. Edytuj plik /etc/modprobe.d/alsa-base.confjako root za pomocą wybranego edytora.
  2. Dodaj linię options snd-hda-intel model=[Your Model Specifier]na końcu pliku, jeśli jeszcze nie istnieje. Jeśli ta opcja jest już określona, ​​wystarczy zmienić model na odpowiedni.
  3. Zapisz plik i uruchom ponownie, aby zmiany odniosły skutek.

Trudność polega na ustaleniu, który model określić. Możesz sprawdzić, jakiego sprzętu używasz cat /proc/asound/card0/codec* | grep Codecna terminalu. Jeśli pojawi się wiele linii wyjściowych, musisz ustalić, która karta dźwiękowa sprawia Ci problemy. Następnie możesz wyszukać wynikowy sprzęt w pliku /usr/share/doc/alsa-base/driver/HD-Audio-Models.txt.gz. Po skompresowaniu tego pliku można go rozpakować, co gzip -dc /usr/share/doc/alsa-base/driver/HD-Audio-Models.txt.gz > HD-Audio-Models.txtspowoduje utworzenie nowego nieskompresowanego pliku w bieżącym katalogu.

Trudność polegała na tym, że mojego sprzętu ( Conexant CX20549 (Venice)) nie ma na liście. Widocznie, to jest taka sama jak Conexant 5045więc opcja wiersza model dla mojego sprzętu to: options snd-hda-intel model=laptop-hpmicsense. Dla tych, którzy zastanawiają się, część hp w laptop-hpmicsense nie ma nic wspólnego z markowym pakietem.

Po złożeniu wszystkiego, wprowadzeniu odpowiednich zmian i ponownym uruchomieniu, wszystko działa dobrze.

Podziękowania dla użytkownika Rhino z https://askubuntu.com/a/140992/60904 za złożenie ostatniego (i najważniejszego) elementu układanki.

Mam nadzieję, że to pomoże.


2

Spróbuj sprawdzić poziomy głośności w alsamixer i pavucontrol (sudo apt-get install pavucontrol). To dla mnie rozwiązało.


W moim przypadku to nie pomogło: - ((
Wojciech
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.