Jak dostosować powiadomienia ekranowe?


86

Było to narzędzie do konfiguracji powiadomień we wcześniejszych wersjach Ubuntu, jak opisano tutaj . Próbowałem również zainstalować go w Ubuntu 12.04, ale nie udało mi się.

Chcę, aby powiadomienia były dynamicznie lokalizowane (np. Powiadomienia dla odtwarzacza muzyki i regulacji głośności będą wyświetlane w tym samym miejscu) i aby skrócić czas trwania powiadomienia.

Jak zmienić ustawienia powiadomień?

Odpowiedzi:


121

Nie ma oficjalnego sposobu modyfikowania powiadomień, ale można wprowadzić wiele zmian w bąbelkach powiadomień, instalując łatkę innej firmy, która umożliwia wprowadzanie różnych zmian. Więcej informacji jest dostępnych tutaj: http://www.webupd8.org/2012/06/closable-movable-notifyosd.html

Żeby zainstalować:

Otwórz okno terminala i wprowadź kolejno następujące polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:leolik/leolik 
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install libnotify-bin
pkill notify-osd

Spowoduje to zainstalowanie poprawionej wersji pakietu powiadomień-osd. Następnie musisz zainstalować narzędzie konfiguracyjne GUI, aby to zrobić, wpisz kolejno następujące polecenia w oknie terminala:

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install notifyosdconfig

Aby użyć narzędzia do konfiguracji, wpisz „powiadom” w desce rozdzielczej i uruchom aplikację konfiguracji NotifyOSD .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Modyfikowanie powiadomień

  • W tej aplikacji możesz zmienić kolor powiadomień, klikając pole Kolor tła (na poniższym obrazku zmieniłem kolor na okropny zielony!).
  • Aby zmienić czas wyświetlania powiadomień na ekranie, dostosuj wartość w polu Limit czasu

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Narzędzie obejmuje również inne dostosowania, w tym:

  • Zmień czcionkę, krycie, rozmiar, promień narożnika
  • Wyłącz zanikanie
  • Zamknij powiadomienia po kliknięciu
  • Włącz / wyłącz „użyj koloru tła Dash w dymkach powiadomień”

Zmiana pozycji

Aby zmienić lokalizację wyświetlania powiadomienia, musisz otworzyć terminal i wprowadzić następujące dane:

gsettings set com.canonical.notify-osd gravity #

# w powyższym kodzie należy zastąpić liczbą od 1 do 6, w zależności od tego, gdzie ma się pojawiać powiadomienie (3 wydaje się jednak nie działać dla mnie):

1 - top-right corner
2 - middle-right
3 - bottom-right corner
4 - bottom-left corner
5 - middle-left
6 - top-left corner

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • W rozwijanym polu Pozycja możesz wybrać Naprawiono i Dynamicznie , dynamicznie pozbywa się luki między bąbelkiem powiadomień a górnym myślnikiem

Brawo dla tej odpowiedzi !!
jathanism

Dziękuję za tę odpowiedź. Limit czasu jest włączony zarówno na moim komputerze, jak i na zrzucie ekranu. Czy wiesz, jak mogę to włączyć?
Vitaly Mijiritsky

1
Należy zauważyć, że PPA webupd8 zawiera wiele innych pakietów, więc może zastępować inne pakiety ...
MarkovCh1

17
Nieco śmieszne, że w 2014 r. Musisz zainstalować kilka nieoficjalnych łatek, aby skonfigurować powiadomienia, co jest prawym przyciskiem myszy na innych systemach operacyjnych / menedżerach pulpitu.
Dan Dascalescu,

1
Tylko 2 działa dla mnie w schemacie Gsettings, Ubuntu 14.04 LTS :(
Sergiy Kolodyazhnyy

5

Na wypadek, gdyby ktokolwiek mógł kiedyś odpowiedzieć na to pytanie z dystrybucją Lubuntu (lub innym smakiem „Buntu”), pamiętaj, że może tam być całkiem inaczej. Na Lubuntu najlepszym i najszybszym sposobem jest użycie xfce4-notifyd-config; nie ma jednak możliwości, aby okno powiadomień pojawiło się gdziekolwiek w górnej środkowej części; obsługiwane są tylko cztery rogi. Ale dla tych, którzy nie potrzebują więcej, będzie to zdecydowanie wystarczające, aby usunąć okno powiadomień z drogi, gdy zostanie tam umieszczone coś innego i będzie stale przeszkadzać. zakładka.


Dziękujemy za rozważenie nas użytkowników Lubuntu. Po półtora roku ta odpowiedź zasługuje na opinię. BTW, ostatnie zdanie z „resp. nakładanie się ”nie jest bardzo jasne.
Anthony Geoghegan

2
Jeśli twoje xfce4-notifyd-configustawienia nie mają żadnego efektu, może to być spowodowane tym, że Ubuntu notify-osdjest również zainstalowany - wtedy pokaże powiadomienia, a nie xfce-notifyd. Aby to naprawić: sudo apt-get remove notify-osdi sudo killall notify-osd.
tanius

5

Nie mogłem zainstalować notifyosdconfigprzy użyciu PPA na moim Ubuntu 15.04, ale uruchomiłem go, wykonując następujące czynności:

sudo apt-get install bzr libqt4-dev
bzr branch lp:notifyconf
cd notifyconf
make
./notifyosdconf

Co nie w pełni go instaluje (nie będzie można go znaleźć w desce rozdzielczej), ale działa.


To narzędzie zapewnia te same opcje i robi to samo, ale różni się od nich notifyosdconfig. Wygląda nieco inaczej, wydaje się być portem Qt4. Więcej informacji znajduje się tutaj .
tanius

Super Człowieku, to doskonale działa również w Ubuntu 15.10 również ... Dzięki ....
salih kallai 22.04.16

pracował dla ubuntu 17.10. Dobra robota
Rahal Kanishka

2

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W moim narzędziu znajdują się 3 opcje Checkbox na końcu zakładki Bubble , które nie są pokazane na obrazku poprzedniej odpowiedzi, te opcje działały dla mnie, sugeruję U ponownie sprawdzić procedurę instalacji tego narzędzia.


To było rok temu - 3/4 lata temu Unity nawet nie istniało - prawdopodobnie właśnie zostało zaktualizowane.
Wilf
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.