Integracja środowiska Eclipse / Java nie działa po aktualizacji systemu Ubuntu 12.04


8

Uaktualniłem dziś do Ubuntu 12.04. Po aktualizacji uruchomiłem Eclipse i zauważyłem, że brakuje integracji Java: Perspektywy Java zniknęły, brakowało opcji utworzenia nowego projektu Java, element menu do budowy istniejących projektów Java był wyszarzony, itp. Wszystko działało dobrze przed aktualizacją.

:~$ echo $JAVA_HOME
/usr/lib/jvm/default-java

:~$ which java
/usr/bin/java

Jeśli mogę podać dodatkowe pomocne informacje, daj mi znać. Wciąż jestem stosunkowo nowy w świecie Linux / Java, więc z góry dziękuję za pomoc.


pakiety zaćmienia uległy znaczącym zmianom między 11.10 a 12.04. spróbuj usunąć eclipse ppa i ponownie zainstalować eclipse z centrum oprogramowania. mi to pasuje. jeśli chcesz rzeczy Java, zainstaluj także pakiet
pde

Próbowałem odinstalować / zainstalować Eclipse przez Software Center i to tak naprawdę nic nie zmieniło, nadal nie ma integracji z Javą. Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli mówiąc o pakiecie PDE? Czy coś jeszcze może mi brakować?
Tyson Trautmann


Ach, gocha. Dziękujemy za zwrócenie uwagi, że zainstalowałem aktualizację przed 12.04, ale nie zainstalowałem jej ponownie. Właściwie udało mi się sprawić, żeby działało to w inny sposób, po prostu wziąłem najnowszą wersję Eclipse JEE (i tak chciałem) z eclipse.org/downloads/moreinfo/jee.php i upuściłem zawartość w / usr / lib / eclipse i wszystko wydaje się pracować po wyjęciu z pudełka. Chyba nie jestem pewien, czy to wkręci się z automatycznymi aktualizacjami Eclipse przez Software Center.
Tyson Trautmann

Wygląda na to, że mogło to być złe połączenie, nie mogę teraz zainstalować nowego oprogramowania z poziomu Eclipse (pojawia się okienko z informacją, że instalacja nie została poprawnie skonfigurowana do aktualizacji oprogramowania).
Tyson Trautmann

Odpowiedzi:


3

Eclipse to niezwykle wrażliwy na wersje ekosystem platformy.

Używam Eclipse od 9 lat, od ery 2.x. Prawie każda wtyczka, której użyłem, musiała zostać zainstalowana z dokładną wersją swoich zależności, z niewielkimi zmianami, a rezultatem było niestabilne IDE.

Jeśli zamierzasz programować w JEE, zdecydowanie polecam użyć pobranego ze strony Eclipse, jeśli tylko jest to możliwe, instaluj wtyczki za pośrednictwem narzędzia aktualizacji Eclipse. Będziesz żyć dłużej i szczęśliwszy :)

Jestem programistą JEE przez ostatnie 6 lat i za każdym razem, gdy próbowałem używać Eclipse z repozytorium, wynik był okropny, zbyt niestabilny, a wiele wtyczek nie działało zgodnie z oczekiwaniami (na przykład Jboss Tools).

Ostatnio miałem problemy z uruchomieniem JBossWS z wersją 3.7.x, często zawieszał się na 64Bit, Mint 12 (Ubuntu 11.10), więc zdecydowałem się na przejście na Eclipse 3.6.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.