Jak mogę zainstalować Unity w Kubuntu 12.04?


8

Chciałbym wypróbować Unity, ale korzystam z Kubuntu 12.04 (64-bit). Jak mogę zainstalować środowisko graficzne Unity?

Próbowałem „sudo apt-get install unity”, ale po instalacji i wybraniu „Gnome” z ekranu logowania się nie udaje i wyświetla okno dialogowe błędu informujące, że nie można załadować środowiska Gnome.

Odpowiedzi:


8

Zastosowanie sudo apt-get install ubuntu-desktop.


Próbowałem tego, ale to nie działało dla mnie. Działało, ale nie widziałem ekranu logowania (mogłem jednak wpisać hasło i nacisnąć Enter), pojawiają się komunikaty o błędach, tło zmieniało się zgodnie z oczekiwaniami systemu itp. Więc zainstalowałem świeżą wersję Ubuntu 15.10 Unity. Kubuntu to także świetny system, ale mogłem się do niego przyzwyczaić.
Ljiljan Veselinovic

2

Zdaję sobie sprawę, że to pytanie zostało zadane dla wcześniejszej wersji Kubuntu. Jednak dla tych, którzy przychodzą za pośrednictwem Google, następujące polecenie wystarczy, aby zainstalować Unity na Kubuntu 14.04 i jest lepsze niż instalowanie ubuntu-desktop:

sudo apt-get install unity

Czy można się spodziewać jakichkolwiek problemów? Mam KUbuntu 15.10 i chciałbym zainstalować Unity.
Ljiljan Veselinovic

@LjiljanVeselinovic: Nie ma problemu, właściwie to właśnie zrobiłem kilka dni temu na Kubuntu 15.10. W końcu jednak zainstalowałem wszystko, ubuntu-desktopchoć było już późno i nie pamiętam dlaczego.
dotancohen,

więc na początku (login taki jak linuxbsdos.com/wp-content/uploads/2015/10/… ) będę miał szansę wybrać Unity? Obawiam się tylko, że niektórych pakietów będzie brakowało, a Unity nie będzie działać poprawnie.
Ljiljan Veselinovic

Poprawny. „Plazma” to KDE, a „Failsafe” wydaje się nic nie robić.
dotancohen,

Zainstalowałem Ubuntu-Desktop, ale nie mogę się zalogować.
Ljiljan Veselinovic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.