Jak spersonalizować touchpad MacBooka Pro?


16

Używam Ubuntu 12.04 LTS na MacBooku Pro 5.5. Zastanawiam się tylko, czy jest coś, co usuwa wszystkie załamania z touchpada. Działa dobrze, ale wydaje się powolny, podwójne stukanie działa przez około 75% czasu, a czasami podczas gdy ja w jakiś sposób wybiera coś na innej stronie (chociaż nie jestem pewien, czy to ma do czynienia z panelem dotykowym i nie jest dziwne błędy laptopa dla nowego LTS)

Jeśli są jakieś programy, aplikacje, polecenia oprócz wbudowanych preferencji systemowych> mysz i panel dotykowy> menu panelu dotykowego, które pozwalają komuś „zoptymalizować” potencjał panelu dotykowego.


nie wiem kiedy - ale wygląda na to, że xorg.conf jest podzielony na kilka plików w katalogu .d ... aby rozwiązać ten problem za pomocą poprawki Chan-Ho Suha; spróbuj dodać elementy na dole ** / usr / share / X11 / xorg.conf.d / **** 10-evdev.conf
knope 23.02-14

Odpowiedzi:


14

Możesz zmodyfikować odpowiednią sekcję pliku /etc/X11/xorg.conf. Jeśli plik nie istnieje, utwórz go. Przykładowy plik pokazujący właściwy format to:

Section "InputClass"
  Identifier     "Touchpad"
  Driver       "synaptics"
  MatchIsTouchpad  "on"
  Option     "ClickFinger3" "2"
  Option     "HorizTwoFingerScroll" "1"
  Option     "VertScrollDelta" "85"
  Option     "HorizScrollDelta" "85"
  Option     "TapButton1" "0"
  Option     "TapButton2" "0"
  Option     "TapButton3" "0"
  Option     "FingerHigh" "8"
  Option     "FingerLow" "8"
EndSection

Możesz usuwać, modyfikować lub dodawać wiersze opcji. Oto niektóre często używane opcje. (Link odnosi się do innego pliku, ale nie martw się tym; ścieżka, którą podałem, zrobi to samo)

Ponieważ ponowne uruchomienie za każdym razem w celu przetestowania konfiguracji jest uciążliwe, zalecamy korzystanie synclientz wiersza polecenia. Oto kolejny link Arch Arch, który wyjaśnia, jak używać synclient. Oprócz używania go do testowania wartości opcji, możesz także zobaczyć, jakie są domyślne wartości opcji, które nie zostały ustawione.


1
W przypadku Linux Mint plik znajduje się w: /usr/share/X11/xorg.conf.d/50-synaptics.conf. Dodaj to do pierwszej sekcji.
Travis Reeder,

Nie działam na Ubuntu 15.10. Wygląda na to, że coś zastępuje to ustawienie!
alisabzevari

Utworzyłem ten plik, uruchomiłem ponownie, a następnie klawiatura przestała działać. To było dziwne, ponieważ edytowałem ustawienia tabliczki dotykowej, jak podano powyżej, nic związanego z klawiaturą.
Chester

4

Po prostu użyj

sudo apt-get install gsynaptics
gpointing-device-settings

Interfejs graficzny do sterowania touchpadem. Dużo łatwiej.


E: Unable to locate package gsynaptics
Michael


1

Użyłem następujących: utwórz plik /etc/X11/xorg.conf zgodnie z zaleceniami powyżej:

# /etc/X11/xorg.conf

Section "InputClass"
  Identifier     "Touchpad"
  Driver       "synaptics"
  MatchIsTouchpad  "on"

następnie zrób to:

$ sudo sh -c "synclient -l | sed 's/  \([a-Z0-9]*\) *= \([0-9.-]*\)/\tOption \"\1\" \"\2\"/' >> /etc/X11/xorg.conf"

powinno to zrzucić bieżące ustawienia touchpada do pliku i zaoszczędzić dużo czasu, po prostu dostosuj wartości z tego, co pojawi się w wyniku. Dokładnie sprawdź wynikową składnię, w przeciwnym razie możesz uszkodzić serwer X. Spowoduje to również zrzucenie „Parameters ..:” czegoś takiego jak ten wiersz, który wyświetla dane wyjściowe synchronizacji, należy to usunąć. Nie jestem pewien, jak je filtrować na poziomie wiersza poleceń. i nie zapomnij dodać EndSectionna końcu.

edytowane dla lepszej wersji polecenia powłoki.


sudo ... | ...rura nie działa, ponieważ jedyną rzeczą, która jest uruchomiony jako root jest synclient -lprzed rury. Możesz spróbować użyć sudo po obu stronach potoku lub englobe polecenie.
Braiam

z jakiegoś powodu nawet $ su i uruchomienie synclient -l | ... >> .. nie zadziałałoby, nadal mi powiedziało, że odmówiono zgody ... może pamiętam, co zrobiłem niepoprawnie
Paul

1
Ponieważ gdy używasz su, zmienna domowa zmienia się na/root
Braiam

przepraszam, chyba źle to wytłumaczyłem. co zrobiłem $ su $ sudo synclient -l | sed 's/ \([a-Z0-9]*\) *= \([0-9.]*\)/\tOption "\1" "\2"/' >> /etc/X11/xorg.confi otrzymałem odmowę zgody. edit: nieważne, to wydaje się działać dobrze na tej trasie, nie jestem pewien, co zrobiłem. Dostosowałem wyrażenie regularne, aby uwzględnić również wartości ujemne.
Paul

susłuży tylko do zmiany użytkownika i będziesz potrzebować do tego uprawnień roota, aby uruchomić komendę jako sesja roota, sudo su -uruchom komendy, ...a na końcu wykonaj logoutlub exit.
Braiam

0

Kilka dni temu znalazłem doskonałe rozwiązanie na forach specjalnie dla Macbooków. Jeśli nie jest wrażliwe, dodaj to do swojego startupu

synclient FingerLow = 10; synclient FingerHigh = 20

Umieść dowolną nazwę i dodaj ją jako swoje polecenie i to wszystko.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.