Jak skonfigurować sterownik USB iPhone Ethernet Ethernet?


11

Właśnie zainstalowałem 12.04 (nowa instalacja) i zdałem sobie sprawę, że nie mogę już tetherować z moim iPhonem, tak jak to zrobiłem w 11.10 bez żadnych problemów. Ku mojemu zdziwieniu 11.10 jedyne, co musiałem zrobić, to włączyć tethering przez USB w MyWi, a mój system automatycznie połączy się z Internetem przez mój telefon. Co się zmieniło i jak mogę ponownie tethering?

BTW to iPhone 3G (jailbroken)

Odpowiedzi:


7

Aby ponownie włączyć tethering USB przez iPhone'a, zainstaluj następujące pakiety:

  1. ipheth-utils.

  2. libimobiledevice-dev

  3. libimobiledevice-utils

Możesz zainstalować te pakiety za pomocą apt-getpolecenia lub menedżera pakietów synaptycznychsudo apt-get install synaptic


Jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić, jeśli nie masz alternatywy dla połączenia internetowego, ale Twój telefon? Mam na myśli, że mogłem zejść z tyłka i iść do kawiarni, ale ...
boulder_ruby

@boulder_ruby - Najlepszym sposobem byłoby skorzystanie z tetheringu Wi-Fi w urządzeniu, aby zainstalować niezbędne oprogramowanie przed przejściem na USB. Na iPhonie są to (obecnie) Ustawienia → Osobisty hotspot, który znajduje się u góry, niedaleko od Wi-Fi.
Adam Katz

7

Oprócz kroków wymienionych przez Mysterio może być konieczne użycie następującego polecenia w oknie terminala, aby działało:

idevicepair unpair && idevicepair pair

Następnie odłącz telefon i podłącz go ponownie. Po ponownym podłączeniu powinno pojawić się powiadomienie (w systemie Ubuntu) informujące, że podłączyło się ono do sieci przewodowej. (Jeśli powiadomienie nie pojawi się, upewnij się, że osobisty hotspot jest włączony w telefonie).

Działa to dla mnie z nieobsługiwanym jail iPhone'em z systemem iOS 5.0 i bez dodatkowego oprogramowania na moim laptopie lub telefonie.


To nie działa z iPhone'em 7s i Ubuntu 16.04. Jedyne, co otrzymuję, to próba połączenia, a następnie wyskakujące ostrzeżenie z komunikatem „Ethernet odłączony”
Paul

DostajęNo device found, is it plugged in?
odkrywca

To działało dla mnie (Ubuntu 14.04). Bez tego nie działało.
Lepe

1

Zainstalowanie usbmuxdpakietu rozwiązało problem z iPhone'em 7 i 17.10.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.