Jak włączyć skróty klawiszowe Emacsa w aplikacjach, takich jak Google Chrome?


33

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak włączyć włączanie Emacsklawiszy Chrome?

Znalazłem kilka linków, ale albo nie mówią wyraźnie, jak to zrobić , albo nie to, czego chcę (nie chcę, aby w tym celu działały narzędzia zewnętrzne).


Twój pierwszy link wskazuje drogę. Zgaduję, że wpiszę, gconftool-2 --set /desktop/gnome/interface/gtk_key_theme Emacsa może gconftool-2 --type string --set /desktop/gnome/interface/gtk_key_theme Emacs.
Chan-Ho Suh

To wydaje się nie robi żadnej różnicy, ustawić odpowiedni element konfiguracji i ponownym uruchomieniu nawet cały mój system, ale Chrome nie uznaje żadnych skróty klawiszowe Emacsa dla mnie ...
John J. Camilleri

Odpowiedzi:


38

Jeśli używasz gtk3, ustawienia znajdują się w libgtk-3-commonpakiecie /usr/share/themes/Emacs/gtk-3.0/gtk-keys.cssi możesz je włączyć za pomocą:

gsettings set org.gnome.desktop.interface gtk-key-theme "Emacs"

Aby wrócić:

gsettings set org.gnome.desktop.interface gtk-key-theme "Default"

Jeśli używasz gtk2, ustawienia znajdują się w libgtk2.0-commonpakiecie /usr/share/themes/Emacs/gtk-2.0-key/gtkrci możesz je włączyć za pomocą:

gconftool-2 --type=string --set /desktop/gnome/interface/gtk_key_theme Emacs

A jeśli chcesz dostosować skróty klawiszowe, możesz skopiować ustawienia za ~/.themes/pomocącp -r /usr/share/themes/Emacs ~/.themes/

ps. Czy to oznacza, że ​​udało ci się wygrać bitwę przeciwko Unity, aby ukraść wszystkie klucze modyfikacji do użycia przez Emacsa ?! :)


Dziękuję za odpowiedź i przykro mi, że odpowiadam za późno. W tej chwili nie muszę osiągać tego, co opisałem, więc nie mogę przetestować. Ale wydaje się być wykonalnym rozwiązaniem, więc +1
IsaacS

1
Udało mi się wyłączyć kradzież klucza z jedności. Zasadniczo w sekcji Klawiatura w Ustawieniach systemu przejdź do karty Skróty, w sekcji Okno. Wyłącz „Aktywuj menu okna”. W sekcji Wyrzutnie, Klawisz, aby wyświetlić interfejs, powinieneś ustawić go na PRAWY ALT (lub coś innego). Problemy zniknęły! :)
MarkovCh1

Dziękuję bardzo :) Utrzymałem robienie conf gtk2 i to nie działało ...
Jérémie

1
Omówiono tutaj ( stackoverflow.com/questions/126141/... ), jak ustalić, która wersja GTK jest używana.
Marius Hofert

1
Obie metody nie działają w przeglądarce Chrome, która jest jedyną aplikacją w systemie Ubuntu 14.04, w której nie przestrzegam skonfigurowanego przypisywania klawiszy emacs. Jakaś wskazówka?
Tankman

11

Chrome: 59, które przełączony gtk3 , zestaw gtk-key-theme-namedo Emacsw ~/.config/gtk-3.0/settings.ini:

[Settings]
gtk-key-theme-name = Emacs

Ach, tak, to dlaczego moi Skróty klawiszowe Emacsa przestał działać w Chrome niedawno. Dzięki!
Curt J. Sampson,

Działa na Raspberry Pi z Raspbian. Jeśli settings.ini nie istnieje, utwórz go, uruchom ponownie Chromium i powiązania klawiszy presto, Emacs.
Blisterpeanuts

5

Cynamon ma swoje własne ustawienia:

gsettings set org.cinnamon.desktop.interface gtk-key-theme "Emacs" # use emacs
gsettings set org.cinnamon.desktop.interface gtk-key-theme "Default" # use default

3

Skróty klawiszowe Emacsa dla dowolnej aplikacji GTK oprócz Google Chrome można łatwo włączyć, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami, które znalazłeś.

Emacs kombinacja klawiszy dla Google Chrome był jednak nie działa w czasie Twojego pytania (gru 2012). Jest to błąd pochodzący z https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=11480 . Już działa.

Błąd został rozwiązany w 2013 roku. Ale wersja Chromium dostarczona z Ubuntu 14.04 wciąż była wadliwa, możesz zrobić aktualizację bezpieczeństwa, która będzie zawierać wersję chromu (v36) z tym błędem naprawionym (ale jak w każdym innym oprogramowaniu, łącznie liczba błędów nie zmniejsza się, to znaczy nowe funkcje wprowadzające nowe błędy w celu zastąpienia naprawionych. Dla mnie życie jest trudniejsze od czasu aktualizacji, ponieważ ideografy przestały wyświetlać się w nazwach kart).

Wygląda na to, że w innej odpowiedzi nie było wiadomo, że twoje pytanie dotyczy Chromium, a skróty klawiszowe Emacsa naprawdę nie działały w Chromium przez wiele lat, aż do 2014 roku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.