Czy Ubuntu Desktop jest bezpłatny dla rozwiązań biznesowych?


8

Czy Ubuntu Desktop jest bezpłatny dla platform biznesowych?

Czy Ubuntu zmieniło warunki korzystania z systemu operacyjnego w celach zarobkowych?


To zależy od tego, co rozumiesz przez „dla platform biznesowych”. Czy chcesz uruchomić Ubuntu w swojej firmie, czy chcesz sprzedawać Ubuntu na systemach? A może masz na myśli, że chcesz budować aplikacje na Ubuntu?
popey

1
oczywiście za korzystanie z niego, a także do budowania aplikacji na Ubuntu
Mounaim CH

Z jakiego oprogramowania zwykle korzystasz? Niektóre mają wersje działające na systemie Linux lub alternatywne, ale oprogramowanie Windows często nie działa na komputerze Ubuntu (z pewnością nie bez czasu i wysiłku). Jeśli chcesz nam powiedzieć, czym zajmuje się Twoja firma, będziemy mogli Ci pomóc lepiej.
Tamsyn Michael

Odpowiedzi:


12

Tak, jest darmowy (jak bez opłat) i darmowy (jak w open source), ale możesz kupić wsparcie, jeśli potrzebujesz go w Canonical.

Możesz dowiedzieć się więcej o filozofii i dowiedzieć się, dlaczego jest ona bezpłatna .

Można go używać jako firmy i rozwijać produkty na.

Informacje o krajobrazie .Z opcją płatnego wsparcia otrzymujesz również rozwiązanie do zarządzania o nazwie Krajobraz
Chris Woollard

Do odpowiedzi dodałem informacje o krajobrazie.
cprofitt

4

Z Ubuntu mogliśmy przeczytać w 2012 roku:

Dlaczego jest za darmo?
Nasza globalna społeczność składa się z tysięcy ludzi, którzy chcą pomóc w budowie najlepszego systemu operacyjnego typu open source na świecie. Dzielą się swoim czasem i umiejętnościami, aby upewnić się, że Ubuntu jest coraz lepszy. Od IBM po Google, Firefox i Wikipedia - niektóre z najlepszych obecnie programów oparte są na modelu open source. Wspólne wysiłki. Wspólne zasady. Bez kosztów.

Istnieje również strona Ubuntu - nasza misja, na której znajdziesz szczegółowe informacje na temat Open Source i dlaczego Ubuntu jest darmowy:

Cytując „Free Software Foundation” Fundacji Wolnego Oprogramowania , wolności leżące u podstaw wolnego oprogramowania określa się jako:

  • Swoboda uruchamiania programu w dowolnym celu.
  • Swoboda studiowania działania programu i dostosowywania go do swoich potrzeb.
  • Swoboda redystrybucji kopii, abyś mógł pomóc innym.
  • Swoboda ulepszania programu i upubliczniania swoich ulepszeń, aby wszyscy skorzystali.

Korzystając z Ubuntu w swojej firmie, możesz być także zainteresowany Zasadami licencjonowania Ubuntu i dodatkowymi płatnymi usługami z pakietu Ubuntu Advantage .


3

Nie, ty nie. Ubuntu jest darmowy, ponieważ „nie kosztuje pieniędzy” do użycia z domyślnym oprogramowaniem (istnieje oprogramowanie innych firm, które może kosztować pieniądze). Jedyne, co kosztuje Ubuntu, to czas, który inwestujesz, aby dowiedzieć się, jak to działa.

W zależności od tego, jak duża jest Twoja organizacja, warto uzyskać płatną pomoc techniczną dzięki Ubuntu Advantage .

Ubuntu Advantage to komercyjny pakiet wsparcia firmy Canonical. Obejmuje Landscape, narzędzie do zarządzania systemami Ubuntu, do uruchamiania wdrożeń pulpitu, serwera i chmury publicznej lub budowania prywatnych chmur OpenStack i zarządzania nimi.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.