Jaka jest różnica między „myszą” a „niechlujstwem”?


32

Z opisu klucza GConf:

Tryb fokusowania okna wskazuje, jak aktywowane są okna. Ma trzy możliwe wartości; „kliknięcie” oznacza, że ​​okna muszą zostać kliknięte, aby je ustawić, „niechlujny” oznacza, że ​​okna są skupione, gdy mysz wchodzi do okna, a „mysz” oznacza, że ​​okna są skupione, gdy mysz wchodzi do okna, i są nieaktywne, gdy mysz opuszcza okno .

Kiedy konfiguruję focus_modeza pomocą edytora gconf /apps/metacity/general/focus_mode, nie mogę odróżnić między mouseasloppy .

Kiedy ustawię ten klucz jako mouse, fokus jest nadal w tym oknie, jeśli ustawię kursor w tle.


jeśli pasujesz do metody w systemie Windows, po prostu ustaw wartość „mysz”, w przeciwnym razie wolę plan „niechlujstwa”.

Chciałbym również zrozumieć odpowiedź na to pytanie, ale powyższa odpowiedź jest nieco niejasna i może wyrażona. Czy możesz rozwinąć?
stephenmyall

@Freal, nie do końca cię rozumiem ... może masz na myśli click?
Yishu Fang,

Odpowiedzi:


44

Mysz tryb ustawia ostrość na pulpicie gdy Hovers myszy nad obszar pulpitu, który nie ma otwartego okna, natomiast niechlujstwa trybie nie. W niechlujstwa zmianę trybu skupić się tylko wtedy, gdy najechania kursorem myszy nad oknem.


-2

Być może dowiesz się z tego pytania: Focus Follows Mouse lub Sloppy Focus na Mac OS X

Co to jest? Mówiąc najprościej, okno, na którym znajduje się wskaźnik myszy, ma fokus, zamiast konieczności klikania okna, aby uzyskać fokus.

PRZEZ


1
Być może nie rozumiesz, o co proszę ... podobnie jak komentarz @Stephen Myall
Yishu Fang,

Wiem, co mówisz, że okna są nieaktywne, gdy mysz opuszcza okno, jest bezużyteczne, przetestuję to na moim komputerze @UniMouS
Myfreedom614,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.