Jakie są kryteria, aby tło użytkownika stało się tłem logowania przy wyborze użytkownika?


8

Jakie są kryteria, aby tło użytkownika stało się tłem logowania przy wyborze użytkownika?

Używam 12.04 (beta) po przejściu z 10.04, więc nie wiem, czy to samo z 11.10.

Zasadniczo na moim komputerze są skonfigurowani 2 użytkownicy. Przypisałem niestandardowe zdjęcia tła dla obu użytkowników. Po wybraniu jednego użytkownika do logowania na ekranie logowania całe tło zmienia się na tło dla tego użytkownika. Jednak wybierz innego użytkownika, aby się zalogować, a tło pozostanie domyślnym powitaniem Ubuntu, dopóki się nie zalogujesz.

Nie przypominam sobie ustawiania niczego inaczej, kiedy przypisałem tła, więc jestem trochę zdezorientowany!

Czy coś oczywistego przeoczyłem? Lub bardziej do rzeczy, ustalone przypadkowo, a następnie zapomniane ?!

Odpowiedzi:


8

Plik obrazu tapety musi mieć ustawione uprawnienia do odczytu światowego. Należy jednak pamiętać, że na ekranie logowania używany jest tylko plik obrazu. Nie używa kolorów tła, gradientów, przezroczystości ani ustawień trybu skalowania wybranych przez użytkownika. Nie sądzę też, aby animowane lub automatycznie aktualizowane tapety (takie jak wybór tapet „Pokaz slajdów”) działały w tym celu.

Aby świat tapet był czytelny Jeśli przejdziesz do pliku w menedżerze plików i otworzysz jego właściwości, pojawi się karta uprawnień. Ustawienie „Inne” musi być ustawione na „Odczyt”, a nie „Brak”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Domyślny zestaw tapet w Ubuntu, który jest zainstalowany w / usr / share / backgrounds, jest oczywiście czytelny dla wszystkich; podobnie jak tapety w pakiecie gnome-tła. Generalnie niestandardowe obrazy w katalogu domowym użytkownika nie powinny.


1
Katalogi nadrzędne nad plikiem obrazu powinny być także czytelne dla innych. Kiedy mój katalog tapet był czytelny, ale mój katalog domowy nieczytelny, nie działał. Musiałem więc zmienić dom, aby inni mogli go odczytać. Jeśli istnieje obejście problemu, dzięki któremu tylko mój katalog tapet powinien być dostępny dla innych, byłoby to niesamowite.
kelvinilla

0

kelvin.illa ma rację:

Katalogi nadrzędne nad plikiem obrazu powinny być także czytelne dla innych

Musiałem uzupełnić mój katalog domowy, aby był czytelny dla innych, aby zmienić tło logowania.

chmod -R 755 /home/your_home_directory

To da uprawnienia do odczytu i wykonywania grupie i innym osobom.


To da pozwolenie na odczyt dla wszystkiego w twoim katalogu domowym. Niepotrzebne, a zwłaszcza prawdopodobnie niepożądane. Powinno wystarczyć ustawienie o+xwszystkich katalogów nadrzędnych. Flaga wykonania pozwala na cdwejście do katalogu bez pozwolenia na faktyczne wyświetlanie zawartości katalogu lub odczytywanie plików.
Nephente
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.