Jak ustawić okładkę albumu?


8

Moja muzyka płynie tam iz powrotem od iTunes do Rhythmbox przez Dropbox. Wszystkie moje piosenki mają swoje dzieła pokazane w iTunes, ale niektóre nie, kiedy wrócę do Ubuntu. Nie wiem, jak ustawić grafikę w Rhythmbox, a ustawienie ikony pliku tak naprawdę nic nie robi. Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie, utwory, które nie mają okładek albumów w systemie Ubuntu, również nie mają tego w widoku kafelkowym Eksploratora Windows. Jak to naprawić?

Odpowiedzi:


7

Z Rhythmbox FAQ :

Skąd pobierana jest grafika?

Rhythmbox używa last.fm do wyszukiwania grafiki. Jeśli masz lokalne pliki obrazów zapisane w tym samym katalogu, co pliki audio o nazwie „cover”, „album”, „albumart”, „.folder”, „folder” lub „$ artist - $ album” Rhythmbox użyje ich zamiast szukać okładki na last.fm. Będzie również używać obrazów wyodrębnionych ze znaczników plików.

Tak więc odpowiedź będzie zależeć od tego, jak kompozycja jest przechowywana w iTunes. Jeśli jest osadzony w rzeczywistym pliku AAC / MP3 lub istnieje w last.fm dla Rhythymbox, automatycznie pojawi się w Rhythmbox. Jeśli nie ma go w żadnym z tych dwóch miejsc, Rhythmbox szuka określonych nazw plików (wymienionych w odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania powyżej).

Jeśli grafika ma charakter zewnętrzny (tzn. Nie jest osadzony), należy umieścić te pliki w folderze Dropbox lub użyć narzędzia innej firmy do osadzenia grafiki.

Nie jestem użytkownikiem iTunes, ale jeśli dobrze pamiętam, przechowuje grafikę w zaciemnionych katalogach i z zaciemnionymi nazwami plików. Jeśli nadal tak jest, kopiowanie grafiki nie będzie miało znaczenia, ponieważ plik będzie miał nazwę, której Rhythmbox nie będzie w stanie odczytać.

Możesz wypróbować tę wtyczkę, którą znalazłem (ale nigdy jej nie użyłem), co oznacza, że ​​pobierze i osadzi kompozycję:

http://www.freewaregenius.com/2007/11/11/itunes-art-importer/

Powodzenia!


7

Rhythmbox używa z grubsza następującej metody, aby wybrać grafikę do wyświetlenia:

  1. Wyświetl grafikę osadzoną w pliku muzycznym.
  2. Wyświetl obraz, którego nazwa podstawowa (tzn. Bez rozszerzenia pliku) odpowiada nazwie podstawowej pliku muzycznego w tym samym folderze.
  3. Obraz w tym samym folderze, którego nazwa bazowa jest cover, album, albumart, front, .folderlub folder.
  4. Jeśli twoja muzyka jest oznaczona jej identyfikatorem wydania MusicBrainz, a ta wersja jest powiązana z odpowiednim wpisem produktu Amazon, zostanie wyświetlona grafika produktu Amazon.
  5. Serwis internetowy Last.fm jest przeszukiwany za pomocą artysty i nazwy albumu w celu pobrania grafiki.

Rhythmbox zatrzyma się, gdy wykryje dopasowanie.

Zakładając, że każdy album znajduje się w osobnym folderze w bibliotece muzycznej, najłatwiejszym i najbardziej niezawodnym sposobem wyświetlania grafiki w Rhtyhmbox dla utworów bez osadzonej grafiki jest umieszczenie pliku o nazwie folder.jpglub cover.jpgw folderze wraz z utworami w albumie.


To jest bardzo pomocne. Czy Rythmbox robi to domyślnie, czy musisz włączyć wtyczkę „Cover Art Search”? Pytam, ponieważ nie wyświetla moich plików cover.jpg, chyba że jest to zaznaczone, ale nie chcę, aby cokolwiek nadpisywało!
HDave

2
To część wtyczki okładki, tak. Pamiętaj, że okładki odkryte np. W Last.fm będą przechowywane ~/.cache/rhythmbox, więc nie zastąpi niczego, co przechowujesz z muzyką.
James Henstridge
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.