Pokaż menu tylko w obszarze Jedność


8

Chcemy, aby nasza aplikacja Nitro była bardziej natywna na Ubuntu. Zamierzamy to zrobić, dodając obsługę szybkiej listy Unity i obsługę menu aplikacji.

Czy aplikacja może korzystać tylko z menu aplikacji? Jeśli użytkownik nie korzysta z Unity, nie otrzyma żadnego paska menu. Jedynym powodem, dla którego chcemy, aby menu było w wersji Ubuntu, jest integracja pulpitu.


Zwykle, jeśli włączysz normalne menu do aplikacji, jedność przekształci je w menu aplikacji, a inne de umieści menu w samej aplikacji,
Tachyons,

Tak, ale nie chcemy menu w samej aplikacji. Tylko pod jednością.
consindo

Masz na myśli, że nie będzie on obsługiwał innych DE LIKE GNOME SHELL i xfce?
Tachyons,

W Gnome Shell będzie korzystać z menu aplikacji Gnome Shell. Aplikacja nie potrzebuje menu - w porządku, jak to jest. Chcemy ich tylko ze względu na integrację.
consindo

Odpowiedzi:


6

Tak, z pewnością nie jest to normalny przypadek użycia :-) Jest więc kilka sposobów na zrobienie tego. To, co zrobili programiści Chrome, to utworzenie paska menu, ale pozostawienie go ukrytego, zostanie ono odebrane przez appmenu-gtk, ale nie zostanie pokazane.

Inną opcją jest po prostu poszukiwanie UBUNTU_MENUPROXYzmiennej środowiskowej. Jeśli jest ustawiony, możesz zbudować pasek menu, jeśli nie, nie buduj go.

Mam nadzieję, że to pomaga

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.