Jak nazywa się program „Ustawienia dźwięku” w Ubuntu


15

Używam Xubuntu. Ostatnio usunąłem wszystkie pakiety związane z Ubuntu / Unity w nadziei, że system będzie bardziej responsywny i mniej zaśmiecony.

Przed usunięciem pakietów Ubuntu / Unity po użyciu tego polecenia .

Po usunięciu pakietów program, który uruchamia się po wybraniu „Ustawienia dźwięku ...”, jest inny niż wcześniej, gdy instalowano Unity.

Panel> Wskaźnik dźwięku> Ustawienia dźwięku ...

Ponieważ mam głośnik bluetooth, z którym się łączę, chciałbym przywrócić „stary” program ustawień dźwięku. Ten ostatni umożliwił mi wybranie głośnika bluetooth jako wyjścia.

Zainstalowałem sudo apt-get install gnome-control-centeri menu dźwięku znów stało się stare. Dobrze, ale po podłączeniu głośników bluetooth za pomocą wskaźnika bluetooth na panelu nadal nie ma głośnika do wyboru jako wyjścia.

Jaki pakiet muszę zainstalować?


XFCE korzysta z własnych ustawień dźwięku, a obraz, który wyświetlasz, to wskaźnik dźwięku. I jest dostępny jako część pakietu dodatków / dodatków xfce.
Uri Herrera

Odpowiedzi:


11

Wierzę, że Ustawienia dźwięku są częścią centrum kontroli gnome. Ilekroć otwieram ustawienia dźwięku i uruchamiam killall gnome-control-center(polecenie to zabije żądany proces), zamyka moje ustawienia dźwięku.


Jeśli zainstaluję „gnome-control-centre”, wszystkie zależności gnome zostaną zainstalowane ponownie, prawda?
SEB

Właściwie nie jestem zbyt pewien. Wypróbuj to polecenie w terminalu: sudo apt-get install gnome-control-centeri spójrz na listę pakietów do zainstalowania. Nie jestem pewien, co wszystko zostanie zainstalowane. Czy możesz opublikować, co mówi ci terminal?
Ryan McClure,

Możesz sprawdzić, co zostanie zainstalowane po wydaniu polecenia w terminalu
Uri Herrera,

1
Zrobiłem zainstalować sudo apt-get install gnome-control-centeri wszystko było dobre ponownie :-)
seb

Niestety byłem trochę szybki. Centrum sterowania gnome przywraca ustawienia dźwięku, ale głośnik nie jest wyświetlany po podłączeniu przez bluetooth.
SEB

24

W GNOME ustawienia audio są kontrolowane przez Centrum Kontroli GNOME

gnome-control-center sound

GNOME nie jest instalowane domyślnie w Xubuntu. Dostęp do ustawień audio można uzyskać, instalując pakiet pavucontrol do sterowania ustawieniami dźwięku bez zależności GNOME:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Zainstalowałem ten program, ale nadal miałem problemy ze znalezieniem głośnika bluetooth. Druga odpowiedź przywróciła mnie do stanu początkowego.
SEB

Cieszę się, że to działa. Jeśli nie przeszkadza ci wiele zależności, których potrzebujesz, to oczywiście możesz zainstalować aplikacje GNOME, a nawet GNOME na XFCE. ;)
Takkat

+1 za gnome-control-center soundpolecenie, aby bezpośrednio otworzyć okno Ustawienia dźwięku Gnome. Działa również na Fedorze.
basic6

3

Nie wiem, jakiego programu używałeś wcześniej, ale możesz łatwo dowiedzieć się, jakie programy są łatwo dostępne dla tego rodzaju rzeczy apropos mixerlub apropos mixw wierszu polecenia. W moim przypadku pojawia się lista dwóch:

  • alsamixer
  • amixer

Pierwszy, alsamixer, to mikser, który działa z konsoli i oferuje wiele funkcji. Sprawdź stronę podręcznika, man alsamixeraby dowiedzieć się, jakie są przypisania klawiszy.

Inną opcją jest wyszukiwanie „miksera” w dostępnych pakietach, ale zadziała to tylko wtedy, gdy mikser ma własny pakiet, a nie jest pakowany z innymi narzędziami na pulpicie: apt-cache search mixer | grep mixer -i --color

Być może możesz dowiedzieć się, z którego miksera korzystałeś, przeglądając plik /var/log/dpkg.log, grep -i mix /var/log/dpkg.log*

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.