Konfiguracja podwójnego dysku (SSD + HDD) z partycją / home


8

Przejdę z konfiguracji dysku twardego na dysk SSD (60 GB) + HDD (250 GB). Zasadniczo chcę, aby system był szybki. Partycja root będzie na dysku SSD, ale nie jestem pewien, co zrobić z / home. Wszystkie dane, takie jak / obrazy / dokumenty, zostaną połączone z dyskiem twardym, który będzie znajdować się w wymiennym adapterze caddy w moim thinkpad. Od czasu do czasu może być konieczne usunięcie go i podłączenie dysku CD-ROM. W ten sposób myślę, że część partycji / home będzie musiała znajdować się na dysku SSD, aby system mógł zostać uruchomiony.

Czy ktoś ma jakieś wskazówki? Ważne jest również, aby Eclipse i przeglądarki (Opera, Firefox) działały szybko. Czy wystarczy również skopiować partycję na dysk SSD, aby wykonać czystą instalację?

Odpowiedzi:


9

Myślę, że umieściłbym katalog / home na dysku SSD, ale w przypadku większości katalogów, szczególnie tych z dużymi plikami, miałbym po prostu symboliczny link do wszystkiego, co zawiera pliki.

W ten sposób możesz zachować swoje ustawienia, pamięć podręczną przeglądarki itp. Na dysku SSD, ale umieścić zdjęcia, dźwięki, dokumenty itp. Na dowolnym dysku, który chcesz łatwo zmienić, zmieniając łącza.

Aby wykonać kopię zapasową, zwykle możesz w razie potrzeby skorzystać z dowiązań symbolicznych. Używam sbackup (prosta kopia zapasowa) i mam osobne profile dla głównych katalogów, więc każdy profil może zdecydować, czy podążać za dowiązaniami symbolicznymi, czy nie.

Edycja: Nawiasem mówiąc, nieco bardziej złożoną i trudniejszą w utrzymaniu, ale być może łatwiejszą w użyciu metodą (w której nie musisz zwracać uwagi na to, gdzie programy domyślnie zapisują pliki) byłoby montowanie różnych dokumentów lub folderów multimedialnych lub partycje w podkatalogach / home, tak aby programy, które automatycznie chcą zapisywać zdjęcia w / home / Pictures, będą je tam zapisywać, ale zostaną zapisane w lokalizacji zewnętrznej.


0

Jeśli chodzi o przeniesienie / home na nową partycję (lub dysk), te instrukcje działały dla mnie świetnie! Przeczytaj je najpierw, aby zrozumieć, co robisz, zanim zaczniesz, i uważnie ich przestrzegaj. (Cóż, tego rodzaju rzeczy mnie przerażają; boję się zrobić literówkę, która wszystko zniszczy, ale może to tylko ja.) Ale zrobiłem to na dwóch komputerach i wszystko działało całkowicie bez błędów.

Zamieściłbym to wszystko tutaj, ale prawdopodobnie jest to na to za długo, a ludzie, którzy to napisali, zasługują na to.0

@Marty Fried Posiadanie katalogu / home na dysku SSD to zły pomysł, ponieważ chcesz uniknąć niepotrzebnych zapisów na dysku SSD, co zwiększy zużycie dysku SSD i skróci jego żywotność.

Najlepiej jest mieć folder / home na dysku twardym na rzeczy, które są ciężkie do odczytu / zapisu, takie jak dokumenty, muzyka itp. I pozostawić dysk SSD dla systemu operacyjnego i aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.