Jak domyślnie wyświetlać Soczewki aplikacji?


8

Kiedy coraz bardziej lubię Jedność, jest kilka drobnych rzeczy, które chciałbym zmienić. Jednym z nich jest domyślny widok myślnika. Kiedy idę do deski rozdzielczej, 99% czasu to po aplikacji.

NAPRAWDĘ chciałbym znaleźć sposób, aby obiektyw Aplikacje był domyślny. Czy jest to w jakikolwiek sposób możliwe? Po prostu uważam, że kłopotliwe jest kliknięcie ikony kreski, u dołu kreski wybierz drugą ikonę (soczewka aplikacji), a następnie wybierz „zobacz więcej wyników”, aby zobaczyć wszystkie.


Sugeruje również funkcję i pytanie Could the Order of Lens Menu be edited according to User Requirements.
atenz

W przypadku Obiektywu możesz użyć panelu „Filtruj wyniki”, aby wyłączyć niepożądane treści podczas rutynowych wyszukiwań, a następnie możesz użyć ikon na dole Obiektywu, aby zobaczyć inne treści dostępne według kategorii. Jeśli dadzą nam możliwość zmiany kolejności, może to nie być potrzebne.
RCF

Odpowiedzi:


11

Użyj skrótu klawiaturowego

Nie sądzę, że istnieje sposób na zmianę kolejności soczewek Dash bez konieczności modyfikowania źródła, ale najłatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu użycie skrótu klawiaturowego: Super+, Aaby bezpośrednio otworzyć soczewkę aplikacji.

Uwaga: Superklucz = Winklucz

Dostosowywanie skrótu klawiaturowego

Otwórz application.lensplik za pomocą:

gksudo gedit /usr/share/unity/lenses/applications/applications.lens

i na linii 8, poszukaj Shortcut=a.

Możesz zmienić adowolną inną literę, aby uzyskać skrót Super+ (letter).

Jakie są skróty klawiaturowe i myszy Unity?


Och, to całkiem miłe. Dzięki! Przypuszczam, że nie można ich edytować?
JaSauders

wiki.ubuntu.com/Unity/Lenses#A_.lens_file Spójrz na parametr skrótu (powinien być odpowiedni dla aplikacji). /usr/share/unity/lenses/applications/applications.lens to plik, który musisz zmodyfikować w swoim przypadku. (Będziesz potrzebował uprawnień roota)
Aleksandar,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.