Udostępnianie dostosowanego pliku konfiguracyjnego dla innego pakietu


8

Używamy Ubuntu w pracy i będę musiał wprowadzić te same zmiany konfiguracji w wielu systemach, więc pakuję je. Jedną ze zmian w konfiguracji, którą muszę wprowadzić, jest ustawienie lightdm na autologin. Wydaje mi się, że muszę spakować tę zmianę do istniejącego pliku /etc/lightdm/lightdm.conf i zastąpić go moim dostosowanym lightdm.conf. To wydaje się złym pomysłem.

Jak mogę to zrobić w sposób, który nie spowoduje uszkodzenia i jest zgodny z działaniem reszty społeczności?

Odpowiedzi:


9

Często odbywa się to poprzez utworzenie pakietu, który wykorzystuje dpkg-divertw swoich skryptach opiekuna, aby przenieść stary plik konfiguracyjny na bok:

 • W swoim ustawieniu wstępnym przekieruj plik.

  dpkg-divert --add --package $your_package_name --rename \
    --divert /path/to/file.disabled \
    /path/to/file
  
 • W swoim postrm przekieruj plik z powrotem.

  dpkg-divert --remove --package $your_package_name --rename \
    /path/to/file
  

Zobacz: http://www.debian.org/doc/debian-policy/ap-pkg-diversions.html

Jednym z rozwiązań ułatwiających abstrakcję dpkg-divertjest config-package-devpakiet utworzony i obsługiwany przez projekt Debathena firmy MIT. Mają dokładny samouczek .


Z przykładów na połączonej stronie wygląda na to, że --divertopcję tę należy podać zarówno w plikach preinst, jak i postrm.
nmgeek

Wydaje się, że w wiki.debian.org/ConfigPackages jest nowsza dokumentacja , która zaleca instalowanie pliku w / etc / site / i używanie dowiązań symbolicznych zamiast instalowania bezpośrednio w / etc /. Zaleca także używanie postinst zamiast preinst i prerm zamiast postrm.
Ulf Adams,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.