jak ustawić skojarzenia plików z PlayOnLinux?


10

Zainstalowałem MS Office 2010 za pomocą PlayOnLinux. chcę skojarzyć pliki docx z Playonlinux. Czy możesz mi powiedzieć, jak to zrobić? Playonlinux nie pojawia się w opcjach „Otwórz za pomocą”. Używam UBuntu 12.04 Beta. Nie ma miejsca, w którym mogę znaleźć niestandardowe polecenie.

Odpowiedzi:


12

Aktualizacja: PlayOnLinux w końcu dodał tę funkcję, więc nie musisz już tego robić ręcznie! Ale wciąż musisz dodać "$(echo "$@" | sed -e 's:/*/:\\:g')"na końcu.

Najpierw upewnij się, że wyświetlasz ukryte pliki przez otwarty katalog główny. Kliknij preferencje edycji, a następnie zaznacz pasek. Zamknij okno. Następnie wpisz polecenie

sudo nautilus

Wpisz swoje hasło. Następnie musisz kliknąć siebie na górze dysku. Następnie przejdź do usr / share / applications. Tam spróbuj znaleźć ikonę słowa. Jeśli nie możesz go znaleźć, skopiuj ikonę z pulpitu i wklej ją do folderu. Kliknij prawym przyciskiem myszy właśnie wklejoną ikonę i kliknij właściwości. Zmień „polecenie” na

playonlinux --run "Microsoft Word 2010" z:%f

(Pamiętaj o zapisaniu „in”). W programie Powerpoint zmienisz po prostu „ Word” na „ Powerpoint”. Jeśli używasz pakietu Office 2007, po prostu zmienisz „ 2011” na „ 2007”. Zrób to ze wszystkimi ikonami, dla których chcesz ustawić powiązania plików. Następnie zamknij okno.

Jeśli masz zaktualizowany program, zacznij tutaj:

Następnie otwórz folder domowy. Kliknij .playonlinux / skróty Znajdziesz tam różne pliki o nazwie exel powerpoint i word. Otwórz jeden za pomocą notatnika. Plik powinien wyglądać mniej więcej tak:

#!/bin/bash
[ "$PLAYONLINUX" = "" ] && exit 0
source "$PLAYONLINUX/lib/sources"
export WINEPREFIX="/home/leo/.PlayOnLinux//wineprefix/Office2010"
export WINEDEBUG="-all"
#POL_Log=Microsoft Office 2010_1336312516
cd "/home/leo/.PlayOnLinux//wineprefix/Office2010/drive_c/./Program Files/Microsoft Office/Office14"
POL_Wine "EXCEL.EXE"  $@

Na koniec zmień $@na

"$(echo "$@" | sed -e 's:/*/:\\:g')"

(pozostaw „w !!”) Musisz to zrobić z każdą aplikacją, dla której chcesz ustawić powiązania.

Teraz przejdź do pliku, który chcesz otworzyć, kliknij otwórz za pomocą i inne aplikacje, a następnie pokaż inne aplikacje i powinieneś zobaczyć słowo i powerpoint. Kliknij na niego i powinien zacząć. Powtórz to ze wszystkimi aplikacjami, dla których chcesz przypisać skojarzenia. Mam nadzieję, że to zadziała!

Aktualizacja: PlayOnLinux w końcu dodał tę funkcję, więc nie musisz już tego robić ręcznie! Ale wciąż musisz dodać "$(echo "$@" | sed -e 's:/*/:\\:g')"na końcu.


1
świetny! To działa jak urok. Dodam to jak do mojego bloga! :)
Ubuntuser

Cieszę się, że pomogło! Zrozumienie tego zajęło mi zawsze ...
Leo

5

Najłatwiejsze rozwiązanie:

Otwórz przeglądarkę nautilus lub inną przeglądarkę plików, kliknij prawym przyciskiem myszy plik doc (x), właściwości, otwórz za pomocą, dodaj aplikację, użyj polecenia niestandardowego i użyj:

playonlinux --run „Microsoft Word 2007” ”„ z:% f ””

Zrób to samo dla innych typów plików, jak Excel, Powerpoint i inne ..

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.