Dlaczego Ubuntu próbuje połączyć się z siecią Wi-Fi, gdy jest podłączony do sieci Ethernet


8

Moje biurko znajduje się na skraju zasięgu sygnału bezprzewodowego, z którego korzystam od czasu do czasu (z dala od biurka) i dlatego jest zapisane w menedżerze sieci. Jednak przy biurku podłączam kabel Ethernet. Podczas pracy komputer ciągle próbuje połączyć się z siecią bezprzewodową, co zwykle kończy się niepowodzeniem, co powoduje dwa irytujące zachowania.

1: W powłoce gnome powiadomienia o łączeniu i rozłączaniu sieci pojawiają się u dołu ekranu i muszę je klikać, aby zniknęły (zakładam, że zostało to naprawione w kolejnej wersji gnome).

2: (najgorsze!) Czasami pojawia się okno dialogowe hasła Wi-Fi i prosi o hasło do tej sieci (która jest już zapisana). Dodatkową irytacją jest to, że w skorupce gnome otrzymam dwie kopie okna dialogowego, które muszę anulować, jeden z motywem powłoki gnoma (bez obramowania okna itp.), A drugi to zwykły motyw z motywem gnoma. (Czasami, jeśli nie ma mnie przy komputerze przez jakiś czas, będę mieć wiele kopii tego okna dialogowego, ponieważ próbuje się połączyć przez pewien czas, co czasami powoduje 20 okien dialogowych do anulowania).

Uwaga, cały czas jestem szczęśliwy z połączeniem z siecią Ethernet i mam pełny dostęp do sieci.

Jest to niezwykle denerwujące i rozpraszające uwagę, dlaczego Ubuntu nie przestaje próbować łączyć się z Wi-Fi, jeśli jestem w sieci Ethernet (chyba że chcę nadawać własną sieć, ale jest inaczej)?1
Dzięki, właśnie skończyłem używać przełącznika sprzętowego, kiedy jestem w sieci Ethernet, na szczęście sterownik nie ma problemów z ładowaniem i rozładowywaniem w oparciu o przełącznik.
labarna

Odpowiedzi:


6

Cóż, oczywiście powinno najpierw sprawdzić połączenie Ethernet, więc jest to błąd i powinieneś zgłosić raport o błędzie dla network-managerpakietu.

ubuntu-bug network-manager

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz instrukcje zgłaszania błędów: https://help.ubuntu.com/community/ReportingBugs

Tymczasem wyłącz automatyczne połączenie z tą siecią:

  • kliknij prawym przyciskiem myszy aplet sieciowy w panelu
  • wybierz „Edytuj połączenia ...”
  • wybierz kartę Wireless i kliknij dwukrotnie sieć
  • odznacz pole „Połącz automatycznie”
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.