Dlaczego nie pytam o hasło przy uruchomieniu?


8

Mam Xubuntu 11.10. Kiedy się wylogowuję i loguję (bez ponownego uruchamiania komputera), zawsze muszę wybrać sesję i podać hasło do wejścia w tę sesję. Ale kiedy ponownie uruchamiam komputer, jestem zalogowany bezpośrednio do mojej ostatniej sesji (lub poproszony o wybranie między zapisanymi sesjami - jako już zalogowany użytkownik - jeśli zaznaczę, że zostanie wyświetlony monit o zalogowanie) bez pytania o hasło.

We wszystkich innych normalnych okolicznościach jestem proszony o podanie hasła (instalowanie w terminalu, uzyskiwanie dostępu do Synaptic, korzystanie z dostępu do konta root itp.) - z wyjątkiem sytuacji, gdy otwieram komputer, co jest dziwne. W Setting Manager, Sessions and Startup widzę (i zaznaczyłem) opcje dotyczące logowania, wylogowania i zapisywania sesji, ale wydaje się, że nie ma opcji uruchamiania jako takiej, tylko sesji. Czy jest taka opcja? Muszę mieć wrażenie, że po pierwszej instalacji systemu operacyjnego (jakieś 4 miesiące temu) byłem proszony o hasło podczas uruchamiania komputera. Jak mogę to odwrócić?

- Biorąc pod uwagę niektóre odpowiedzi, które otrzymałem, dodaję: Nie mogę znaleźć, gdzie ustawić okno logowania (to, które w Ubuntu to System> Administracja> Okno logowania). Jeśli tak, jak powiedziałem (w Menedżerze ustawień, sesjach i uruchamianiu), monituję się przy logowaniu, to inna sprawa: w rzeczywistości jestem już zalogowany jako użytkownik, gdy zostanie poproszony o wybranie sesji zapisanych przez użytkownika. Wygląda na to, że nie znajduję ustawień dla System -> Okno logowania, aby sprawdzić opcję monitowania o wybranie sesji (nawet sesji Ubuntu lub Lubuntu, jeśli są zainstalowane) PRZY URUCHOMIENIU. -


W standardowym Ubuntu wchodzisz do użytkowników i grup i zaznaczasz pole, aby wymagać hasła lub nie przy logowaniu. Nie znam Xubuntu i obecnie używam 12.04 Beta 1, który robi to inaczej. Czy szukałeś użytkowników i grup lub odpowiednika w Xubuntu?
grahammechanical

Wygląda na to, że hasło jest włączone do logowania. Zostaję poproszony o hasło, jeśli jestem już wylogowany i chcę się zalogować, ale NIE po uruchomieniu. To tak, jakby wyłączenie mojego komputera nie wylogowało mnie z bieżącej sesji czy coś takiego. Myślę, że mogę dostać to, co chcę, jeśli przed zamknięciem wyloguję się najpierw i

Odpowiedzi:


15

W pliku /etc/lightdm/lightdm.confskomentuj wiersz zaczynający się od autologin-user=.

Dla przypomnienia, w „Menu aplikacji> System> Użytkownicy i grupy” możesz przełączyć opcję „Nie pytaj o hasło przy logowaniu”. Jednak lightdm.conf najwyraźniej przesłania to podczas uruchamiania. O ile wiem, nie ma sposobu, aby to zmienić za pomocą GUI.


W menu Aplikacje> System> Użytkownicy i grupy ustawiam prośbę o podanie hasła przy logowaniu. Problem polega na tym, że po uruchomieniu nie jestem proszony o zalogowanie się, jestem już zalogowany bez hasła, tak jakbym był zamykany bez wylogowania. .

@cipricus Rozumiem problem, ponieważ używam również Xubuntu 11.10. Czy próbowałeś edytować plik lightdm.conf?
bessman

Zgłosi się wkrótce. Ale czy to nie jest zbyt ustawienie, aby poprosić o przepustkę do logowania? To jest już ustawione. Chcę hasło Proszę obejrzeć moją odpowiedź za kilka minut. dzięki

lightdm.conf wygląda tak: [SeatDefaults] autologin-guest = false autologin-user = moja nazwa autologin-user-timeout = 0 autologin-session = lightdm-autologin user-session = xubuntu greeter-session = lightdm-gtk-greeter - - co powinienem edytować, aby zostać poproszony o podanie (mam na myśli skonfrontowanie się z tą opcją, którą otrzymuję, jeśli wyloguję się) również po wyłączeniu komputera?

2
@cipricus Zmiana „nazwy użytkownika” na „fałsz” działa. Innym sposobem na to jest skomentowanie całej linii przez dodanie znaku # na początku. Obie metody osiągają ten sam wynik, czyli monit o podanie hasła podczas uruchamiania.
bessman,

0

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do katalogu lub pliku, możesz także spróbować przejść do lewego górnego rogu, gdzie jest napisane Działania, kliknij go i wpisz Użytkownicy. Następnie kliknij Użytkownicy, a prawdopodobnie będziesz mieć automatyczne logowanie. Aby go odblokować, kliknij odblokuj w lewym górnym rogu i wprowadź hasło. Następnie wyłącz automatyczną blokadę, a następnie zaktualizuj / uruchom ponownie komputer Ubuntu.

  • Znalazłem to w linku pomocy dla Ubuntu i miałem ten sam problem.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.