Jak utworzyć niestandardowy program uruchamiający aplikacje w Gnome Shell?


70

Jak utworzyć niestandardowy program uruchamiający aplikacje w Gnome Shell?

Mam lokalną instalację Eclipse, którą chciałbym szybko uruchomić. Więc stworzyłem dowiązanie symboliczne do pliku eclipsebinarnego i umieściłem go na pulpicie. Jeśli otworzę terminal, cd~ ~ Desktop i uruchomię ./eclipsego, uruchomi się doskonale Eclipse. Jednak jeśli kliknę ikonę Eclipse na pulpicie i wybiorę run, nic się nie stanie.

Alternatywnie nie miałbym nic przeciwko wyszukiwaniu Eclipse na ekranie „Działania”, ale nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji dotyczącej dodawania lub rejestrowania niestandardowych aplikacji.

Odpowiedzi:


105

Spróbuj utworzyć eclipse.desktopplik w obszarze /usr/share/applications( ~/.local/share/applicationslub bezpośrednio w ~/Desktop) o następującej treści:

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=Eclipse IDE
Exec=/path/to/eclipse/executable
Icon=/path/to/eclipse/icon
Type=Application
Categories=Development;

Możesz także wybrać inną kategorię. Aby uzyskać dodatkowe informacje:


7
Dzięki. Jedynym problemem, na jaki natknąłem się, o którym nie wspominają dokumenty, jest to, że plik musi być wykonywalny, jeśli umieścisz go w ~ / Desktop. W przeciwnym razie po prostu pojawia się jako zwykły plik tekstowy i nie można go uruchomić ani wyrenderować z odpowiednią ikoną.
Cerin,

4
Może się okazać, że musisz zrestartować gnome3, aby to zadziałało, szczególnie ikonę. Jeśli tak, uruchom Alt + F2, wpisz rodpowiednie pole i naciśnij klawisz Enter.
mlissner,

Twoja aplikacja może wymagać katalogu roboczego, użyj Path=/path/to/eclipse/working-dir.
psiphi75,

16

Chociaż ręczne tworzenie własnego programu uruchamiającego jest prawidłowym rozwiązaniem, moim preferowanym rozwiązaniem jest przejście alacartei utworzenie nowego wpisu w menu, a następnie pojawi się on jako program uruchamiający.


5
Dzięki, nie mogłem uwierzyć własnym oczom, że aby dodać prosty wpis w moim nowoczesnym środowisku Desktop, musiałem ręcznie utworzyć 10-liniowy plik tekstowy w ukrytym katalogu w folderze domowym. To powinna być zwycięska odpowiedź.
Luis Muñiz,

Po utworzeniu nowego programu uruchamiającego w menu możesz go wyszukać na ekranie działań, a następnie przeciągnąć go do panelu.
CodeKid

@CodeKid Tak właśnie to miałem na myśli :)
m0skit0

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.