Jak zapobiec skupianiu się powiadomień w 18.04


13

W zeszłym roku zaktualizowałem z 16.04 LTS do 18.04, a powiadomienia Gnome są uciążliwe. W 16.04 z Unity powiadomienia nie przyciągały uwagi, po prostu pojawiały się jako nakładka w rogu - nie można nawet na nie kliknąć. W 18.04 z Gnome, kiedy pojawia się powiadomienie, chwyta fokus z bieżącego okna. Jest to naprawdę destrukcyjne, ponieważ rutynowo muszę monitorować wiele kanałów czatu, które wysyłają do mnie powiadomienia. Będę w trakcie pisania czegoś na jednym kanale, gdy powiadomienie z innego przerywa, powodując, że wpisuję kilka liter w pustkę, zanim ręcznie cofnę kursor tam, gdzie powinien być, całkowicie przerywając przepływ.

Zdecydowanie muszę być świadomy otrzymywanych powiadomień, więc nie mogę ich po prostu blokować, wyciszać ani ukrywać, ale nie chcę, aby przeszkadzały mi w tym, co robię. Czy istnieje sposób, aby to zrobić, czego nie widzę? Wolę wbudowane / oficjalne rozwiązanie niż takie, które wymaga instalacji łatki lub modu, jeśli to możliwe.


1
Wyszukiwanie „zapobieganie kradzieży ostrości”.
pbhj

Występuje problem z gnome gitlab, ale proponowana poprawka nie działa: gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/issues/338
Marcus

Odpowiedzi:


2

Czasami wyskakujące powiadomienie może skupić się
czasami tylko
dlatego, że jest to spowodowane funkcją inteligentnego fokowania programu Gnome Window Mananger

Obejściem problemu będzie zmiana domyślnej funkcji inteligentnego fokusa na ścisłe

gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences focus-new-windows 'strict'

Jest to ta sama poprawka, co w gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/issues/338 . Nadal są powiadomienia, które nie pozwalają na skupienie uwagi
Marcus,

2
Niezupełnie tak samo. Podaj, na które powiadomienia ma wpływ twoje oświadczenie
cmak.fr 14.08.19
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.