Udostępnianie plików na urządzeniach z Androidem (Jak zamontować HP Touchpad, Cyanogen Mod 9?)


8

Niedawno zainstalowałem Cyanogen Mod 9 na tablecie HP Touchpad, ale mam problemy podczas próby uzyskania dostępu do niego z mojego laptopa Ubuntu (Ubuntu 11.10, Gnome-Shell, Nautilus).

Najpierw próbowałem uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem PTP, jak sugerowano tutaj . Ubuntu rozpozna Touchpad jako digicam i zapewni mi dostęp tylko do dwóch katalogów: „DCIM” i „Obrazy”.

Następnie spróbowałem uzyskać dostęp do tabletu za pośrednictwem MTP, używając tego postu na OMGUbuntu! . Ubuntu połączy się z tabletem, ale zapewni mi dostęp tylko do folderu o nazwie „Listy odtwarzania”.


OP nadal szukasz odpowiedzi? Jeśli tak, może być konieczne ponowne przesłanie pytania, ponieważ jest ono oznaczone do zamknięcia. Pozdrawiam,
Dzwonek

1
to działa na moim touchpadzie CM 11.10. pojawia się komunikat o błędzie podczas wpisywania android-connect?
Simon B

1
... upewnij się również, że wszystkie twoje pakiety są aktualne, ponieważ wcześniejsze wersje mtp w 11.10 były wadliwe
Simon B

kiedyś musiałem zrestartować urządzenie z Androidem, aby móc podłączyć się ponownie na Ubuntu ...
wpisz

Odpowiedzi:2

Możesz uzyskać dostęp do swoich plików, konfigurując serwer ftp na tablecie, co jest łatwe i umożliwia dostęp do plików za pomocą Nautilus. Aplikacja Swiftp to opuszczony projekt, ale nadal powinien działać.

Możesz zamontować tablet na ssh, używając sshfs w Ubuntu za pomocą polecenia: sshfs root@10.0.2.15:/mnt/sdcard /media/android -p 2222po wykonaniu moich instrukcji tutaj, aby skonfigurować serwer ssh na tablecie. ( SSHelper to łatwa w użyciu implementacja). Ta metoda będzie działać również na USB.

Last but not least: adb. Ma kilka dziwactw, jeśli chodzi o przenoszenie plików i wymaga zainstalowania Java i sdk Androida, ale zawsze go używam. Działa również przez Wi-Fi.


Definively sposób chciałem iść, ale na moim urządzeniu ukorzenionych (GalaxySIII działa CM9), chociaż ssh działa dobrze, sshfs odpowie: read: Connection reset by peer. Pomysły?
Mac

1

Spróbuj uruchomić program
„Clockwork Tether”, a
następnie spróbuj użyć „Udostępnianie plików Samby”.
To właśnie zrobiłbym w mgnieniu oka. Ale jeśli chodzi o brak montowania pamięci masowej, to jest problem rom.


1

Najłatwiejszym sposobem udostępniania plików na urządzeniach z Androidem jest File Expert (bezpłatny) - ma opcję „Udostępnij zawartość -> Ftp / http”, która uruchomi serwer ftp lub http, z którym będziesz mógł następnie połączyć się bezprzewodowo z innych urządzeń . Obejmuje także klientów ftp i sftp, których możesz użyć w przypadku, gdy na komputerze działa serwer ftp lub ssh. Działa on bezprzewodowo, więc absolutnie nie trzeba używać kabli. Nawet w przypadkach, gdy nie masz routera lub internetu Wi-Fi, nadal możesz przesyłać pliki drogą bezprzewodową, po prostu włączając tryb hotspotu Wi-Fi na urządzeniu z Androidem, a następnie łącząc się z nim z notebooka.

Wersja Total Commander na Androida ma również wtyczkę klienta ftp, którą można zainstalować z rynku (zarówno aplikacja, jak i wtyczka są bezpłatne).


1

IMO, najłatwiejszym sposobem synchronizacji plików z urządzeniami z Androidem jest ustanowienie połączenia sftp z komputerem. Po prostu biegnij

sudo apt-get update
sudo apt-get install openssh-server

aby uzyskać serwer ssh na swoim komputerze. Teraz pobierz i zainstaluj AndFTP na swoim telefonie i uruchom go. Za pierwszym razem będziesz musiał wykonać kilka konfiguracji, ale jedna konfiguracja jest szybkim i łatwym sposobem na uzyskanie połączenia i nie musisz nawet podłączać urządzenia przez USB.

Działa tylko wtedy, gdy komputer i urządzenie znajdują się w tej samej sieci!


1

Oprócz wspomnianych już opcji FTP, istnieje również aplikacja, którą możesz zainstalować na touchpadzie pod nazwą „Software Data Cable” firmy Dami App, która konfiguruje serwer FTP, który umożliwia dostęp do folderów głównych i wszystkich innych. Domyślnie nie wymaga logowania, ale można go ustawić.


1

ja z moim urządzeniem z Androidem: sshdroid prosta i skuteczna aplikacja, która uruchamia serwer ssh na Androidzie (dla mnie 2.3.5) sshdroid potrzebuje ustawień administratora super aplikacja użytkownika "sshdroid" z adresem IP i portem

na komputerze z Ubuntu potrzebujesz openssh-server, zajrzyj do sieci, aby uzyskać informacje i instrukcje, stwórz po instalacji klucz publiczny ssh, dodaj to do swoich aplikacji sshdroid z odpowiednim menu, jeśli wszystko działa dobrze, po prostu otwórz nautilus-- > plik -> połącz z serwerem serwer ssh umieść adres IP swojego urządzenia z Androidem umieść port android ssh i połącz, nautilus poprosi cię o potwierdzenie, możesz zapisać to połączenie w swoich zakładkach. (pamiętaj, że Android ma ten sam adres IP dla każdego połączenia - w przeciwnym razie zakładka nie będzie działać). to po prostu bezpieczne, szyfrowane połączenie i pełne przeglądanie twoich ścieżek Androida.


0

Kiedy podłączam mój CM9 Transformer do 12.04 za pomocą Gnome Shell, nie łączy się, dopóki Tryb debugowania USB nie zostanie wyłączony. Następnie widzę dwa dyski, jeden dla pamięci wewnętrznej, a drugi dla mojej karty wymiennej.0

Za pomocą HO Touchpad najpierw ustaw go w tryb USB, a następnie użyj ładowarki / kabla USB i podłącz go do głównego komputera.

Ubuntu powinien automatycznie zamontować go jako urządzenie USB, na którym można przeglądać i przenosić pliki graficznie, chyba że wolisz wiersz poleceń, w którym to przypadku będziesz musiał zidentyfikować nazwę katalogu automount i ścieżkę do niego.


0

Myślę, że chcesz włączyć przycisk MTP i mieć magiczne rzeczy, tak jak w innych systemach operacyjnych.

Ten sam problem napotkałem po wykonaniu najczęściej głosowanych instrukcji: widoczne były tylko „Listy odtwarzania”. Następnie wykonałem poniższe instrukcje i wydawało się, że wszystko działa fantastycznie i bardzo łatwo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.