Dlaczego Centrum Oprogramowania Ubuntu nie instaluje plików .deb


8

To pytanie nie dotyczy już aktualnych wersji Ubuntu.

Zobacz Problem z pakietami .deb w systemie Ubuntu 16.04, aby zobaczyć podobny problem dotyczący 16.04.


Używam Ubuntu 11.10 i mam problemy z centrum oprogramowania Ubuntu i instalacją pakietów debian.

Jeśli pobiorę na przykład debiana z https://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads i spróbuję zainstalować za pomocą centrum oprogramowania Ubuntu, otworzyłem okno, ale widzę tylko GTK Spinner.

Problem istnieje również w pakiecie moich aplikacji http://www.giuspen.com/cherrytree/ i http://www.giuspen.com/x-tile/, które tworzę za pomocą dpkg-buildpackage,

Te same pakiety są otwierane i instalowane poprawnie z gdebi.


Ta funkcja jest dostępna w starych wersjach. I usunięta z oneric, może zniechęcać do instalacji offline
Tachyons

Wierzę, że to się teraz zmieniło w 12.04.
Anwar

Odpowiedzi:


6

Jest to wspólny problem z centrum oprogramowania. Wygląda na to, że nie lubi pakietów .deb, dla których jeszcze nie ma pakietów i zdecydowali się nie instalować domyślnie gdebi. Możesz obejść ten problem, instalując gdebi samodzielnie i używając go zamiast centrum oprogramowania do instalowania pakietów .deb.

Z podobnych powodów możesz również zainstalować synaptic, który jest kolejnym pakietem, który postanowiłeś usunąć. Niestety, Canonical, wielu z nas po prostu nie jest użytkownikami Windows ani Macintosh i nie lubimy być traktowani jak bydło.


Tak, synaptic i gdebi są absolutnie niezbędne. Nigdy nie korzystałem z centrum oprogramowania Ubuntu, ale użytkownik jednej z moich aplikacji powiadomił mnie, że nie jest w stanie zainstalować utworzonego przeze mnie pliku „.deb”, dlatego zbadałem centrum oprogramowania.
giuspen

dla tych, którzy nie znają Linuksa / Ubuntu, możesz także użyć dpkg -i deb-file-name.deblinii poleceń, aby go zainstalować. Aby go później usunąć, użyj dpkg -r package-name- aby znaleźć nazwę pakietu, użyj dpkg-deb -I deb-file-name.debi wyszukaj „Pakiet: ...”. Pamiętaj, że nie spowoduje to zainstalowania zależności - musisz je zainstalować osobno.
drevicko

9

Centrum oprogramowania Ubuntu ma wiele spakowanych aplikacji, ale ma tę wadę, że nie może instalować plików .deb. Istnieje jednak inna opcja.

Używanie GDebi do instalowania pakietów

GDebi to proste narzędzie do instalowania plików .deb. Ma graficzny interfejs użytkownika, ale można go również używać w terminalu. Pozwala zainstalować lokalne pakiety deb, rozwiązując i instalując jego zależności. Automatycznie sprawdza pakiety pod kątem ich zależności i spróbuje je pobrać z repozytoriów oprogramowania Ubuntu, jeśli to możliwe. Najpierw może być konieczne zainstalowanie GDebi - po prostu zainstaluj pakiet gdebi przy użyciu jednego z menedżerów pakietów wymienionych powyżej lub otwórz Terminal i wpiszsudo apt-get install gdebi

Po zainstalowaniu GDebi użyj przeglądarki plików, aby znaleźć pakiet, który chcesz zainstalować. Pliki pakietów będą wyglądały podobnie do tego:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknij dwukrotnie pakiet, aby otworzyć go za pomocą GDebi. Jeśli wszystkie zależności zostały spełnione dla wybranego pakietu, wystarczy kliknąć przycisk „Zainstaluj pakiet”, aby go zainstalować. GDebi ostrzeże Cię, jeśli istnieją niezaspokojone zależności, co oznacza, że ​​istnieją zależności, które nie zostały rozwiązane w używanych repozytoriach - będziesz musiał zlokalizować wymagane pakiety z innego źródła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.