Czy możesz przenieść wyskakujące okienka powiadomień? Jeśli tak to jak?


8

Próbuję dowiedzieć się, jak przenieść obszar powiadomień w dół na moim monitorze (mam dwa monitory); Wolę przenieść je do lewego dolnego rogu prawego monitora, jeśli to możliwe, jeśli nie, to środkowe prawe monitora zrobi.

Czy istnieje samouczek lub oprogramowanie, które pozwala mi to zrobić?

Odpowiedzi:


8

Zmień domyślną pozycję Notify-OSD za pomocą edytora dconf

Uruchom edytor dconf (wpisz dconf w polu wyszukiwania Dasha) i zmień pozycję Notify-OSD na wyśrodkowaną z prawej (dostępne są tylko dwie pozycje): aplikacje -> powiadomienie-osd -> wpisz 2 klikając grawitację

wprowadź opis zdjęcia tutaj

gdzie jest [liczba] może być: 1 - prawy górny róg 2 - środkowy prawy 3 - dolny prawy róg 4 - dolny lewy róg 5 - środkowy lewy 6 - lewy górny róg

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Dzięki za to, wiem, że powoli odpowiadam na to, ale zadziałało (dobrze środkowa prawa, reszta nie, ale jest w porządku); Dziękuję Ci za to.
Jamie,

Przeszukuję dconf i inne słowa kluczowe, aby znaleźć to narzędzie i nie mogę go znaleźć. Jakieś pomysły?
Frantumn

W moim systemie (12.10 64 bity) działają tylko pozycje 1 i 2. Pozostałe domyślnie w prawym górnym rogu. Chciałbym w prawym dolnym rogu jako moją preferowaną pozycję.
Zrobić
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.