Dlaczego Ubuntu nie jest publikowany na dużych konferencjach?


8

Zastanawiam się po prostu, dlaczego system operacyjny Ubuntu nie jest prezentowany podczas dużych konferencji podczas premier? Widzę, że inne systemy operacyjne zyskują dzięki temu duży udział w rynku. Myślę, że Ubuntu, nawet jeśli jest bezpłatny, może skorzystać z dużych prezentacji podczas uruchamiania, takich jak Windows lub Mac OS firmy Apple.


2
Ubuntu / Canonical pojechało w tym roku na CES i Mobile World Congress. Biorąc pod uwagę, że rok jest wciąż młody, powiedziałbym, że to całkiem niezłe.
Marco Ceppi

Dlaczego nie wybrałeś lepszej odpowiedzi?
Alessio

Odpowiedzi:


13

Kiedy mówimy, że Ubuntu jest bezpłatny, nie jest to skrótem od słowa „bezpłatny”, ale że masz swobodę. Fakt, że jest on również bezpłatny, wynika głównie z tej wolności. Ta różnica jest bardzo ważna.

Microsoft jest właścicielem swojego oprogramowania i zarabia duże kwoty od każdego użytkownika, sprzedając ograniczone licencje na korzystanie z oprogramowania. Nie sprzedają samego oprogramowania. Można to uznać za formę wynajmu. Jest to oczywiście bardzo intratne, ponieważ klienci nigdy nie mogą przestać kupować aktualizacji, dopóki chcą korzystać z tej platformy. Apple jest właścicielem większości z nich i zarabia większość pieniędzy na sprzedaży sprzętu, a ich oprogramowania można używać tylko na tym sprzęcie. Tak więc zasada jest podobna. Uzależniając klientów od oprogramowania, uzależniają ich również od sprzętu, co oczywiście jest dość drogie. Obie firmy mają miliardy na marketing - i muszą to zrobić, ponieważ zależą od sprzedaży.

Z drugiej strony Ubuntu jest rozwijany przez setki firm i tysiące osób, które robią to z bardzo różnych powodów. Rządy pomagają je rozwijać, ponieważ oszczędzają pieniądze, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo. Szkoły pomagają rozwijać go z wielu tych samych powodów, ale także dlatego, że nie chcą uzależniać swoich uczniów od pewnych firm i drogich narzędzi, czy to sprzętu, czy oprogramowania. Kiedy edukacja powoduje, że dziecko jest intelektualnie zależne od Microsoftu lub Apple'a, na to dziecko nakłada się znaczne obciążenie ekonomiczne.

Sytuacja jest raczej inna. Jednak wiele firm zaprezentuje swoje usługi związane z Ubuntu na konferencjach, a na całym świecie organizowane są imprezy z okazji wydania. Ale ponieważ nie jest opracowany przez jeden podmiot, nie byłoby słuszne prezentowanie go w taki sam sposób, jak Apple i Microsoft. Może to faktycznie być trochę destrukcyjne, jeśli inne części społeczności GNU / Linux uważały, że Ubuntu przypisywał zbyt wiele uznania pracy innych ludzi. Jest to globalna „kooperacja”, w której konkurenci są również partnerami. RedHat i Oracle, na przykład, sprzedają swoje Linux-y Enterprise i dlatego tworzą wiele dobrego oprogramowania. To oprogramowanie jest również dostępne w systemie Ubuntu. Zachęty ekonomiczne również nie są takie same. Główny sponsor Ubuntus, Canonical, świadczy usługi dla producentów OEM i dużych firm, i przedstawi im swoje usługi,

To wcale nie jest porównywalne. Chociaż oprogramowanie jako produkt jest bardzo porównywalne z oprogramowaniem Apple i Microsoft, proces rozwoju i społeczność są zupełnie inne. Ubuntu jest bardziej porównywalny do Internetu, co jest również dobre ze względu na rozwój wielu dużych podmiotów. Kto powinien prezentować i promować internet na konferencjach? Każdy i wszyscy.


Świetna odpowiedź :) tutaj wszystkie szkoły rządowe używają Ubuntu Linux
Tachyons

Jeśli nie masz nic przeciwko, możesz udostępnić lokalizację?

Ze swojego profilu jego lokalizacja to Indie.
bioShark


2

Podczas gdy punkty poruszone przez Jo-Erlend Schinstand w dużej mierze stoją, istnieje również problem z brakiem wystarczających funduszy pieniężnych i innych zasobów do promowania Ubuntu dla każdej wersji. Wyobraź sobie, że co sześć miesięcy prowadzisz duże, ukierunkowane na reklamę notatki. Na pewno zajmie to sporo zasobów, aby zrobić to dobrze.

Firmy takie jak Microsoft i Apple mają dużo pieniędzy w swoich skarbcach, co pozwala im wydawać znaczne środki na reklamę, podczas gdy Canonical niestety nie.

Co więcej, publikowanie wersji, które nie są w pełni wolne od błędów (szczerze mówiąc, żadne wydanie Ubuntu nie było w 100% wolne od błędów) wyrządza więcej szkody niż pożytku. Stworzy to bardzo złe wrażenie na temat Ubuntu i reszty społeczności Linuksa.

Pamiętaj również, że nasz cykl programowania jest bardzo zapakowany i nie ma już wystarczająco dużo czasu, aby wprowadzić wszystkie planowane funkcje dla każdej wersji. Dlatego też prowadzenie prezentacji może być czasochłonne i prawdopodobnie spowoduje ogromny stres w i tak napiętym harmonogramie.

Niektóre istotne punkty dyskusji na kanale IRC # ubuntu-community-team zostały wklejone w tym pastebinie .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.