Jak wyłączyć funkcje narożne płytki dotykowej? (np. kopiuj, wklej, kontekst, kliknij prawym przyciskiem myszy)


13

Za pomocą touchpada na pulpicie Unity odkryłem, co następuje:

Stuknięcie narożników touchpada powoduje:

  • Prawy górny róg: polecenie Wklej .
  • Lewy górny róg: polecenie kopiowania .
  • Prawy dolny róg: polecenia prawym przyciskiem myszy lub menu kontekstowe .

Oczywiście jest to celowe, jednak muszą istnieć ustawienia, aby je zmienić. Przejrzałem, Settings->Mouse & Compiz Settings Managerale nic nie znalazłem.

Jak wyłączyć te wyzwalacze?


1
zabawne ... czytając twoje pytanie rozwiązałeś inny problem, który miałem: „jak naśladować środkowy przycisk kliknięcia na touchpadzie bez przycisków”. Byłem uzależniony od lewego i prawego przycisku myszy na moim poprzednim laptopie (Asus N55) i utknąłem z „całkowicie płaskim” panelem dotykowym mojego nowego (HP ProBook). Dzięki!
Andrea Borga,

Odpowiedzi:


8

W terminalu wpisz: synclient RTCornerButton=0. To rozwiązało problem na mnie.

Wykonaj, synclient -laby wyświetlić listę wszystkich konfiguracji.


1
Zauważ, że wyłącza to tylko funkcję wklejania (zwróć uwagę na RT). Powtórz ten krok dla RBCornerButton, LTCornerButton i LBCornerButton, aby wyłączyć inne funkcje. Zauważ, że to ustawienie nie wydaje się utrzymywać przy ponownym uruchomieniu zgodnie z tym .
Wk_of_Angmar

2

Wszelkie zmiany wprowadzone w synclient zostaną utracone po ponownym uruchomieniu. Aby rozwiązanie opublikowane przez Cyron było trwałe, wklej polecenia synclient do skryptu powłoki i dodaj skrypt powłoki do aplikacji startowych w Unity.

Pamiętaj, że skrypt musi zaczynać #!/bin/bashi że możesz zmienić uprawnienia do pliku wykonywalnego, aby działało poprawnie.


Chociaż mogę dobrze utworzyć skrypt powłoki, należy zauważyć, że automatyczne uruchamianie go za pomocą komputera nie działa w Xubuntu 17.04 (ustawienia należy zresetować po uruchomieniu skryptu). Jednak wstrzymanie skryptu na chwilę przed wykonaniem skryptu go naprawia.
Brōtsyorfuzthrāx,

@Shule Próbowałem zrobić to samo dla 16.04 i 17.10. Czy możesz udostępnić skrypt?
Ekoji

@Ekoji Sure. Znalazłem sposób na wyłączenie go również przy starcie (po prostu uśpij go na chwilę przed wykonaniem). Oto pierwszy skrypt (służący wyłącznie do przełączania lewego kliknięcia): pastebin.com/aNiWesUb, a oto jeden, którego można użyć podczas uruchamiania: pastebin.com/pkXRJCxg Możesz traktować je oba tak, jakby były własnością publiczną. Być może trzeba będzie edytować niektóre z nich.
Brōtsyorfuzthrāx

0

Chciałem również rozwiązać ten problem. Nie używam myszy; Używam wyłącznie touchpada. Moim preferowanym edytorem kodu jest vim i miałem dość niezamierzonego kopiowania i wklejania podczas dotykania narożników touchpada. Wydaje się, że rozwiązanie jest łatwe:

  1. Przejdź do Aplikacje -> Narzędzia systemowe -> Ustawienia systemowe
  2. Kliknij opcję Mysz i touchpad.
  3. Kliknij, aby otworzyć kartę Touchpad.
  4. Odznacz opcję „Włącz kliknięcia myszą za pomocą touchpada”.

To wszystko! Cieszyć się.


1
Spowodowałoby to wyłączenie nawet kliknięcia lewym przyciskiem touchpada, co nie jest dobrym rozwiązaniem.
najostrzejszy

Tak, to dezaktywuje kliknięcie w dół. Ale ponieważ mam kilku tych, którzy prześladują mnie za to, co uważam za dobre odpowiedzi, nie zrobię tego tobie.
Dennis

Chociaż osobiście uważałem, że wyłączenie stukania za pomocą touchpada jest dość odprężające (po stuknięciu za pomocą touchpada od kiedy zacząłem używać touchpadów do niedawna), to nie robi nic poza wyłączeniem funkcji kliknięcia lewym przyciskiem (na moim Dell Inspiron 3520 z 64-bitowym Xubuntu 17.04). Nadal mogę kliknąć prawym przyciskiem myszy, skopiować i wkleić z touchpada. Mówię, że jest to odprężacz, ponieważ zapobiega przypadkowym kliknięciom (które zapobieganie jest bardzo przydatne podczas programowania, aby uniknąć rozproszenia, a nawet surfowania w Internecie, aby zapobiec przypadkowemu kliknięciu reklam).
Brōtsyorfuzthrāx
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.