Jak mogę usunąć duplikat drugiego Unity Launcher w konfiguracji Dual Screen?


150

Na moim podwójnym ekranie mam Unity Launcher na lewym ekranie, a także na prawym ekranie. Oba działają idealnie dobrze.

Nie chcę jednak, aby ten drugi program uruchamiający był obecny na ekranie po prawej stronie. Jak mogę to usunąć? Jeśli to ważne, używam sterowników NVIDIA z konfiguracją TwinView.

Konfiguracja podwójnego ekranu, w której widoczne są oba programy uruchamiające

Odpowiedzi:


221

Możesz teraz.

Otwórz Preferencje wyświetlania, a następnie możesz wybrać, czy program uruchamiający ma jeden ekran, czy wszystkie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To okno dialogowe umożliwia również włączanie i wyłączanie lepkich krawędzi (tj. Spowolnienie myszy) między wyświetlaczami.


5
Uwaga: działa to tylko wtedy, gdy Unity poprawnie wykrywa konfigurację podwójnej głowicy - co nie jest obecnie w przypadku, gdy korzystasz z Twinview ze sterownikami nvidia.
kynan

1
Teraz działa, począwszy od wersji 302.x, binarny sterownik Nvidia poprawnie obsługuje RandR.
Cumulus007,

1
Moja konfiguracja to TwinView i dlatego musiałem użyć ustawień nvidia, aby ustawić monitor, na którym chciałem, aby pasek zadań był „głównym ekranem dla ekranu X”
Diederik

1
@ Sigur Nie znam żadnego sposobu, aby to zrobić. Powinieneś jednak zadać pytanie na ten temat!
jrg

1
Nie każdy bohater nosi pelerynę. dzięki kolego, uratowałem mi życie!
Marcello Grechi Lins

33

Spowolnienie to funkcja umożliwiająca korzystanie z programu uruchamiającego, gdy jest ustawiony na automatyczne ukrywanie. Myślę, że jest to błąd, który jest używany, gdy program uruchamiający jest ustawiony na zawsze widoczny. Zgłosiłem to na Launchpad.net, gdzie zgłaszane są błędy, i możesz chcieć ustawić, żeby miało na ciebie wpływ. Można go znaleźć tutaj: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/unity/+bug/945847

W międzyczasie możesz go skonfigurować samodzielnie, używając /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/overcome_pressureiw /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/stop_velocityedytorze gconf

Możesz również skonfigurować te parametry w CCSM (Compiz Config Settings Manager), w Unity Plugin, zakładka Eksperymentalna


Twoja odpowiedź jest jasna i wyraźna. Próbowałem tego, co powiedziałeś i przynajmniej nie mam już tego problemu ze spowolnieniem. Chociaż w IT często nie odpowiadałeś na pierwotne pytanie, obejście jest równie dobre jak rozwiązanie i dlatego zaznaczam to pytanie jako odpowiedź. Dziękuję bardzo za pomoc!
Eugene van der Merwe,

3
Niezła odpowiedź. Dla przypomnienia ustawiłem następujące wartości: /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/overcom_pressure=1aby umożliwić bezproblemowe przejście z jednego ekranu na drugi i /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/stop_velocity=20nadal umożliwić dostęp do ukrytego programu uruchamiającego na lewym ekranie.
ℝaphink

2
To nie było dla mnie rozwiązanie, ale wskazało mi właściwe miejsce. @Todd Wallentine poniżej pokazuje, że num_launchersopcja ustawiona na 1 wyświetla tylko program uruchamiający na ekranie głównym.
redbmk

8

Właśnie znalazłem ustawienie w GConf edytora, który pozwoli Ci ustawić wyrzutnię do głównego pulpitu tylko: /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/num_launchers. Jeśli ustawisz na 1, program uruchamiający Unity będzie wyświetlany tylko na głównym pulpicie. Jeśli ustawisz na 0, program uruchamiający będzie dostępny na wszystkich komputerach.

Oprócz tego ustawienia ustawiam także pokonane ciśnienie ( /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/overcom_pressure=1) i prędkość zatrzymania ( /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/stop_velocity=20).


Zauważyłem, że ta funkcja jest teraz dostępna w ccsm, w zakładce Eksperymentalne o nazwie „Monitory Launcher” w menu rozwijanym. Możesz wybrać „Wszystkie monitory” lub „Podstawowy pulpit”
Nicholi,

Uwaga dodatkowa: powyższe ustawienia w gconf dotyczą tylko pełnego interfejsu Unity. Jeśli używasz Unity2d, możesz je znaleźć w dconf podcom/canonical/unity-2d/launcher/only-one-launcher
Nicholi

4

Rozwiązałem za pomocą dispera. Wpisz terminal:

sudo apt-get install disper

Po rozwiązaniu problemu metodą zaproponowaną przez Paŭlo Ebermann lub nvidia-settings lub cokolwiek, co Ci odpowiada, wpisz terminal:

disper --export < /path-to-my-file/my-disper-file.metamode

my-file.metamode wygląda następująco:

backend: nvidia
associated displays: DFP-0, DFP-1
metamode: DFP-0: 1366x768 @1366x768 +1920+312, DFP-1: 1920x1080 @1920x1080 +0+0
scaling: stretched, stretched
xinerama info order: DFP-1, DFP-0

Trzeci rząd uwzględnia szczególne położenie dwóch ekranów o różnych wysokościach. Twoja sprawa może być prostsza. Możesz spróbować utworzyć plik, który pasuje do twojej konfiguracji (bez użycia innych metod + disper --export). Ważnym punktem jest kolejność ekranów w drugim i ostatnim rzędzie.

Możesz użyć skryptu i uruchomić go podczas uruchamiania:

#!/bin/sh
#Auto switch single/extend display with disper on Multiple Monitor.
lines=$(disper -l | wc -l)
display_count=$((lines / 2))
if [ $display_count -eq "1" ]; then
   disper -s
else
   disper --import < /path-to-my-file/my-disper-file.metamode
fi

Działa z moją kartą graficzną NVIDIA (zarówno precyzyjną, jak i kwantową).

Mam nadzieję, że to pomoże.


3

Próbowałem połączonych ustawień z góry:

/apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/num_launchers=1
/apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/overcom_pressure=1
/apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/stop_velocity=20

To było dla mnie głównie sukcesem. Program uruchamiający pojawia się tylko na ekranie głównym, a mysz przesuwa się z jednego ekranu na drugi bez zbędnego wahania. Odkryłem jednak, że pozostały program uruchamiający nie ujawniłby się bez użycia superklucza. Można to poprawić, ustawiając następujące ustawienia:

/apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/reveal_pressure=1

BTW to ze sterownikami NVidia.


0

Po prostu zmieniam się, /apps/compiz-1/plugins/unityshell/screen0/options/stop_velocityby 1naprawić problem ... niekoniecznie chciałem usunąć drugi pasek zadań, po prostu nie podobała mi się przerwa podczas przechodzenia z jednego ekranu na drugi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.