Instalowanie środowiska Eclipse przez apt-get


8

Zawsze preferuję metodę instalacji apt-get. Na szczęście eclipsejest teraz zawarte w apt-getrepozytorium. Jednak gdy go zainstalowałem apt-get, działa dobrze dla języków programowania takich jak C / C ++; ale kiedy próbuję zainstalować Android Developer SDK, pojawia się błąd za brak org.eclipse.ui.

Znalazłem kilka pytań dotyczących tego błędu, ale nie znalazłem rozwiązania apt-get install. Jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie klasycznego zaćmienia ze źródła. Wierzę, że nie powinno być rozwiązaniem do instalacji org.eclipse.uiz apt-get install.


Czy sprawdziłeś, czy masz zainstalowane wszystkie możliwe wtyczki z repozytorium?
Karlson

Zainstalowałem z tych uwag sudo apt-get install eclipse, sudo apt-get install eclipse-jdt, sudo apt-get install eclipse-cdt... co plugin mam zainstalować? Nie znalazłem żadnego dokumentu do instalacji wtyczek Eclipse zapt-get
Googlebot

biegnij sudo aptitudei szukaj wszystkiego eclipse. Ponadto możesz zainstalować wtyczki bezpośrednio podczas uruchamiania Eclipse, za pośrednictwemHelp->Install New Software
Karlson

Odpowiedzi:


7

Będziesz musiał zainstalować wszystkie następujące pakiety i zależności:

eclipse
eclipse-jdt
eclipse-pde
eclipse-platform
eclipse-rcp

Po wykonaniu tej czynności mogłem zainstalować Android SDKbez żadnych problemów za pośrednictwem Eclipse. Biegnę dalej openjdk.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.