Czy mogę używać czcionki Ubuntu w zastrzeżonej aplikacji?


8

Ogromny fan Ubuntu tutaj, naprawdę podoba mi się czcionka Ubuntu, ale o ile wiem, można jej używać tylko w aplikacjach open source. Chcę go używać w aplikacji na iPhone'a / iPada. Ze względu na kontrakty Apple'a nie mogę uczynić tego projektu otwartym.

Tak naprawdę pytanie brzmi: czy wolno używać / rozpowszechniać czcionkę Ubuntu w aplikacji na iPhone'a / iPada (za darmo lub za opłatą)? Byłoby świetnie, gdyby było to dozwolone!

Odpowiedzi:


13

Nie musisz zmuszać się do używania czcionki w aplikacjach darmowych / open source. Licencja stwierdza tylko, że musisz rozpowszechniać licencję wraz z samą czcionką. Licencja mówi również, co musisz zrobić, kiedy modyfikujesz czcionkę, ale to nie jest twój przypadek.

Jest bardzo krótki i można go przeczytać tutaj: http://font.ubuntu.com/ufl/

Jeśli szukasz bardziej miarodajnej odpowiedzi, pamiętaj, że Canonical jest zawsze dostępny, aby Ci pomóc: legalny AT canonical.com


Czy dodanie licencji do oprogramowania na mniej więcej ekranie byłoby wystarczające? :-)
Robbietjuh

@Robbietjuh Tak, dodanie go na ekranie informacji byłoby skuteczne. Pamiętaj też, że iOS może nie pozwalać na używanie takiej niestandardowej czcionki, kiedy czytałem dokumenty (około 2 lata temu), nie było na to sposobu. Od tego czasu mogło się to jednak zmienić.
jrg

2
Dzięki chłopaki. @jrg Teraz jest to możliwe dzięki iOS 5. Teraz możemy tworzyć piękne aplikacje z czcionką Ubuntu: D Możesz zacząć od nowa czytać dokumentację :-) Nigdy nie jest za późno na naukę.
Robbietjuh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.