Jak pobrać stronę internetową z otwartym rozwijanym menu?


8

Próbuję wyświetlić błąd na stronie internetowej, który powoduje, że w rozwijanym polu jest zbyt mało opcji. Mogę pokazać źródło, ale wolę chwycić ekran z menu „otwartym”, tj. Z dostępnymi opcjami. Wypróbowałem dwie opcje, obie zawiodły:

  • chwyć ekran za pomocą skrótu klawiaturowego (skrót nie działa, gdy pudełko jest otwarte)
  • chwyć ekran z opóźnieniem czasowym, otwórz okno w czasie opóźnienia (uchwycony obraz pokazuje okno zamknięte)

Czy druga funkcja to błąd?

Użyłem gnome-screenshot, może coś jeszcze zadziała?

BTW, wydaje się, że jest inny błąd z zrzutem ekranu gnome: podczas próby złapania i obszaru z opóźnieniem, ignoruje opóźnienie i natychmiast wykonuje strzał ... to jest błąd ... (przepraszam, dwa pytania w jednym )

Odpowiedzi:


9

Możesz używać tej aplikacji o nazwie migawki Ewentualnie uruchom następujące czynności, aby zainstalować pakiet za pomocą terminala (domyślny skrót klawiaturowy: ) software_center_icon

CtrlAltT

sudo apt-get update && sudo apt-get install shutter

Posiada opcje przechwytywania okien dialogowych, podpowiedzi i prawie wszystkiego, z czym możesz się spotkać lub zrobić zrzut ekranu.

Aby przechwycić menu rozwijane za pomocą Migawki, otwórz Migawkę po zainstalowaniu i kliknij przycisk wskazany strzałką na zrzucie ekranu poniżej:

screen1

Po kliknięciu pojawi się limit czasu, który możesz wybrać z rozwijanego menu, klikaj i rozwijaj tak długo, aż upłynie limit czasu, aby przechwycić wybrane menu rozwijane

screen2_eztv

menu rozwijane

Po przechwyceniu kliknij przycisk Eksportuj , aby zapisać plik na pulpicie lub hostować go w usłudze hostingu obrazów lub przesłać go na serwer FTP, a nawet przesłać na konto Ubuntu One.

Możesz także ustawić limit czasu i kliknąć przycisk Okno i wybrać przeglądarkę z menu rozwijanego. Zanim limit czasu osiągnie wartość 0, wybierz menu rozwijane w witrynie, aby zrobić zrzut ekranu menu rozwijanego wraz z otwartą witryną.

screen_and_dropdown


To zadziałało. Chociaż próbowałem najpierw bez ważnej wskazówki „klikaj menu rozwijane, aż upłynie limit czasu, aby przechwycić wybrane menu rozwijane”… wydaje się również, że działa, jeśli zmienisz zaznaczenie w menu rozwijanym, a następnie przesuniesz kursor na uboczu.
Yossi Farjoun

2

gnome-screenshot powinien działać - ale możesz wypróbować Xfce4-screenshot, który działa dla mnie bardzo dobrze.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ustaw opóźnienie przed zrobieniem zdjęcia, nie zapomnij kliknąć OK, a następnie upuść menu i pozostaw otwarte, aż opóźnienie się skończy .

Dostaniesz więcej niż tylko menu. Będziesz musiał użyć innej aplikacji, takiej jak gwenview, aby ograniczyć wybór tylko do menu, jeśli to wszystko, czego chcesz.


0

Miałem ten sam problem i działałem ze zrzutem ekranu gnome. Kluczem było upewnienie się, że wybrana jest opcja „Capture the mouse point” i uchwycenie pełnego ekranu zamiast samego okna.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.