Czy mogę używać apletów GNOME w Unity?


28

Aplety to małe programy, które podłączasz i uruchamiasz z paska narzędzi GNOME. Zobacz zdjęcie: http://www.futuredesktop.com/audio-recorder/recorder-applet.ogv

Moje ulubione aplety to:

  • rec-applet: Inteligentny aplet rejestratora dźwięku. Możesz to uzyskać z Launchpad.

  • clipart-finder: Znajdź i pobierz clipart na swój komputer. Możesz to uzyskać z Launchpad.

1) Czy mogę używać tych apletów w UNITY takim, jakim jest?

2) Jakie zmiany muszę wprowadzić w kodzie apletów (rec-applet i clipart-finder), aby były użyteczne w Unity?

3) Gdzie jest specyfikacja apletu dla Unity?

Odpowiedzi:


10

Myślę, że nie możesz. Unity pokazuje tylko obszar powiadomień i wskaźniki . Jeśli więc przeniesiesz ich kod w celu użycia apletu wskaźnikowego, będą one działać.


1
Warto również zauważyć, że gnome-shell nie obsługuje apletów panelu. Wygląda na to, że stara specyfikacja apletu jest stopniowo wycofywana z GNOME 3.
dv3500ea

Tak, w GNOME 3 aplety na pewno nie działają.
Alfredo Hernández

na wiki gnome3 mówi się o aktualizacjach apletów panelu gnome do nowego standardu, ale myślę, że deweloperzy GNOME są tak (zadziwiająco) pewni co do powłoki, która zepsuła plany.
RolandiXor

1
Aplet clipart nic nie wskazuje, więc konwersja go do wskaźnika nie ma sensu. Może gdyby istniał jakiś system (wtyczek?) Do specjalistycznych wyszukiwań w Unity, mógłby się do tego zmieścić ...
JanC

3
Wiele apletów nie może być konwertowanych na wskaźniki. Albo dlatego, że nie powinny to być wskaźniki niczego, albo dlatego, że wskaźniki po prostu nie mają takich samych funkcji jak aplety gnome (na przykład obsługa przeciągania i upuszczania). Przynajmniej teraz wiem, że mogę zeskrobać swoją pracę z apletem, ponieważ nie można tego zrobić jako wskaźnika.
Tommy Brunn

9

Ponieważ obie powłoki zachęcają do umieszczania programów uruchamiających bliżej obszaru roboczego (przy użyciu paska bocznego w Unity i ulubionych aplikacji dobrze w Gnome Shell), wiele bardziej popularnych apletów panelu jest już prawie przestarzałe (ponieważ zwykle uruchamiają rzeczy za pomocą głównego okna pojawiające się w pobliżu programów uruchamiających). Pewna spryt zakończy pracę.

Obie powłoki szukają lepiej zdefiniowanych, bardziej rygorystycznych metod dla rozszerzeń, takich jak aplety panelu. Wskaźniki Ubuntu pasują do tego terytorium; wskaźniki służą do pojedynczego przypadku użycia i idą w jednym miejscu. Jedność ma również funkcję o nazwie Soczewki. Domyślnie masz dwa obiektywy w Unity: Aplikacje i pliki. W przyszłości będziesz mógł zainstalować dużo więcej, aby robić różne fajne rzeczy (np. Przeglądać Youtube). Istnieje kilka informacji na ten temat na wiki Ubuntu.

W miarę ewolucji nowych powłok mogą pojawić się dodatkowe punkty rozszerzenia.


3

Nie jestem pewien co do apletu, ale wygląda na to, że clipart-finder mógłby zostać zintegrowany z Unity poprzez Lenses API .

Podczas sesji Lenses API podczas ostatniego UDS-N Neil Patel pokazał miejsce na youtube, które zhackował w ciągu dwóch godzin. To było słodkie i wyglądało, jakby idealnie pasowało do wyszukiwarki clipartów.


Dziękuję Ci. Interfejs API miejsc wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla ClipArt-Findera. Miejsca mogą łatwo współpracować z innymi aplikacjami, ponieważ używa DBus. Lanugae nie ma znaczenia; Python, Vala lub C, wszystko wystarczy. Zacznę od [url = launchpad.net/unity-place-sample]Places Sample. [/ Url] i zacznę od tego.
Moma Antero,

1

Ok, ani Unity, ani GNOME Shell nie będą miały apletów, jakie znamy z GNOME 2.x. Aplety to po prostu małe aplikacje GTK, więc jeśli mogę otworzyć okno aplikacji w pobliżu przycisku uruchamiania, byłoby to świetne rozwiązanie.

Mam nadzieję, że Unity może nam pomóc w:

1) Znajdź lokalizację przycisku uruchamiania. Moja aplikacja apletowa Aplikacja GTK utworzy wówczas okno w pobliżu położenia przycisku. Okno jest często małe, więc otwarcie go w trybie zmaksymalizowanym lub na środku ekranu byłoby bardzo „niegrzeczne”.

2) Aby wskazać status lub postęp, aplikacja GTK może chcieć zmodyfikować swój przycisk uruchamiania. Czy możemy zmienić obraz lub kolor programu uruchamiającego, a nawet go narysować?

3) Przerzucanie okna. Kliknięcie przycisku uruchamiania spowoduje wyświetlenie / ukrycie okna aplikacji. To naśladuje oryginalny program uruchamiający aplety.

Chcę stworzyć rockowy aplet-aplet i clipart-finder , także w Unity i GNOME Shell.


1

Jeśli istnieje aplet Gnome Panel, którego bezwzględnie musisz użyć i nie jest możliwe uzyskanie wskaźnika zastępującego go, może to być obejście problemu:

  1. Zainstaluj panel xfce4
  2. Uruchom „panel xfce4”
  3. zainstaluj wtyczkę XfApplet
  4. Dodaj aplet Gnome Panel do panelu Xfce4
  5. Ułóż panel w taki sposób, aby nie przeszkadzał innym częściom systemu, tj. W prawym dolnym rogu.

wymaga skompilowania kodu źródłowego dla xfapplet
Aquarius Power

0

Aplet GNOME działa tylko na panelu GNOME. Ponieważ jedność nie będzie korzystać z panelu GNOME, nie można uruchamiać apletów, chyba że kanoniczny wymyśli jakiś sposób obejścia problemu0

Inną alternatywą jest zainstalowanie Cairo-Dock na Ubuntu Unity. Znajdziesz go w Centrum oprogramowania Ubuntu jako GLX-Dock. Jest to bardzo fajna aplikacja z wieloma własnymi apletami, takimi jak pogoda, użycie dysku, monitor systemu itp.


0

do tej pory miałem ten problem,
ale w końcu możemy uruchomić aplety gnome w jedności, jak wyjaśniono w tej kwestii .

po prostu biegasz gnome-panel, usuwasz z niego to, czego nie chcesz, za pomocą alt + super + rightClick i dodajesz to, czego chcesz; teraz po ponad roku mogę wreszcie uzyskać dostęp do „monitora skalowania częstotliwości procesora”

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.