Jak zmusić Banshee do ponownego skanowania w poszukiwaniu okładki?


14

Przywróciłem db banshee zgodnie z tym pytaniem . Moja muzyka i historia odsłuchów wyświetlają się zgodnie z oczekiwaniami, ale brakuje okładki, a Banshee nie będzie jej skanować. „Skanuj ponownie bibliotekę muzyczną” nie sprawdza okładek. Wyłączenie / ponowne włączenie wtyczki okładki również nie działa. Nie mogę znaleźć opcji, aby to zrobić - czy to możliwe?


Miałem podobny problem, który rozwiązałem, usuwając moją bazę danych Banshee i rozpoczynając od nowa. Wiem, że nie jest to idealne rozwiązanie!
8128,

Odpowiedzi:


5

Okładki są przechowywane w ~ / .cache / media-art / Możesz spróbować zmienić nazwę folderu, aby zmusić Banshee do ponownego pobrania okładek. Nie przetestowałem rozwiązania, więc nie usuwaj całego folderu.


1
To technicznie nie odpowiada na pytanie w tytule, ale rozwiązało mój problem. Moje rozwiązanie było do tworzenia kopii zapasowych ~/.cache/media-art/, jak również ~/.config/banshee-1/banshee.db.
Matthew

11

Spróbuj wpisać terminal:

banshee --fetch-artwork

Spowoduje to, że banshee nie będzie pobierać okładek.


Działa świetnie! Banshee załadował wszystkie osadzone okładki w kilka minut po tym poleceniu!
Murali

2

Banshee przechowuje okładki albumów w ~/.cache/media-art. Jeśli skopiujesz ten folder wraz z innymi, wszystkie okładki powinny na ciebie czekać po otwarciu Banshee.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.