Jak uzyskać najnowszą wersję LibreOffice?


Odpowiedzi:


3

Umowy PPA zapewniają nowe źródło oprogramowania dla Ubuntu.

Są one aktualizowane do najnowszej wersji, która jest postrzegana jako stabilna w twoim systemie. Będą wyświetlać listę aktualizacji podobnych do normalnych w Menedżerze aktualizacji (w przeciwieństwie do .Debs), a administrator PPA nie powinien wyświetlać najnowszej wersji, która zostanie wysłana do starszych systemów, jeśli jest niezgodna.

.Debs nie zapewniają żadnej z tych zabezpieczeń.

Z tego powodu oraz że instalacja LibreOffice z pakietami .Deb wymaga pobrania i wyodrębnienia kilku archiwów .Tar.gz oraz późniejszych instalacji, zalecam użycie PPA w Terminalu, jeśli to możliwe (znacznie szybciej).

Niestety, PPA dotyczy tylko obecnie obsługiwanych wersji Ubuntu .

Aby dodać PPA, zaktualizuj źródła oprogramowania i zaktualizuj / zainstaluj tylko bibliotekę libreoffice, wykonaj:

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install libreoffice

Jeśli chcesz nadal używać najnowszej przetestowanej (stabilnej) wersji, po prostu uruchom Menedżera aktualizacji, sprawdź aktualizacje i regularnie je instaluj.


dlaczego nie ma ppa dla 11.10?
ECII

Nie wiem, czy PPA nie ma nic na liście dla Oneiric (11.10). To ten, kto utrzymuje decyzję PPA dotyczącą tego, jakie wersje (libreoffice) są wysyłane do jakich wersji (ubuntu).
Lewis Goddard,

Ta odpowiedź stała się nieaktualna.

@ParanoidPanda Zrobiłem co w mojej mocy, aby go zaktualizować i sprawić, by był bardziej agnostyczny w wersji.
Lewis Goddard,

1

nie ma różnicy, możesz użyć każdego innego, tylko to, że pobieranie i instalacja oprogramowania z czegoś takiego jak centrum oprogramowania i repozytorium Ubuntu są oczywiste i łatwiejsze dla początkujących użytkowników, takich jak pobieranie i instalacja bez żadnego problemu, ja i inne rzeczy bez różnicy

a jeśli chodzi o libre office man, możesz pobrać go ze strony głównej (pobierz pliki deb, ponieważ korzystasz z dystrybucji Debian), a następnie użyj tego polecenia sudo tar -xvf (nazwa pobieranych plików), jeśli jest skompresowany z tar.gz

lub użyj bezpośrednio sudo dpkg -i (nazwa pobieranych plików), jeśli jest pobierany z rozszerzeniem deb, przepraszam, nie pobrałem go wcześniej, więc nie wiem, który z nich zostanie pobrany

lub najlepiej pobrać i zainstalować automatycznie z centrum oprogramowania Ubuntu i napisać w wyszukiwarce libreoffice i wybrać pisarz libreoffice i nacisnąć więcej informacji i wybrać wszystkie dodatki, a następnie zainstalować

możesz kliknąć ten link, aby zainstalować libreoffice z terminala, jeśli chcesz

http://www.ubuntuupdates.org/ppa/libreoffice

najnowsza wersja dla libreoffice to 3.5.0 z głównej strony


0

Problem z PPA polega na tym, że zależy to od ich opiekunów pakietów, którymi mogą być również osoby trzecie. Pobrałbym oficjalny pakiet ze strony pobierania Fundacji dokumentów i instalowałem go za pomocą gdebi:

sudo apt-get install gdebi-core
wget http://mirrors.ucr.ac.cr/tdf/libreoffice/stable/4.1.6/deb/x86_64/LibreOffice_4.1.6_Linux_x86-64_deb.tar.gz
## This link can change, is the 64-bit version for 4.1.6
tar xf LibreOffice*_deb.tar.gz
cd LibreOffice*
gdebi *.deb

Oczywiście jest więcej pakietów niż potrzebujesz, więc instalacja ich na zamówienie jest konieczna.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.