Jak naprawić LibreOffice 3.5, aby zacząć od ikony programu uruchamiającego?


8

Niedawno zainstalowałem LibreOffice 3.5 z debs (w tym do integracji z pulpitem. Od tego czasu zachowuje się w dziwny sposób. Zasadniczo nie uruchamia się ze skrótów uruchamiających. Przykład:

  • dash> uruchomiono libreoffice (program uruchamiający pokazuje się z 2-sekundowym opóźnieniem)> 'keep in launcher'
  • LO zamknięte
  • ikona LO na programie uruchamiającym kliknęła> pulsuje przez 5 sekund, a następnie zatrzymuje się> LO nie uruchomiło się
  • Nie szukałem otwartych procesów ani nic i ...
  • dash> libreoffice uruchomione natychmiast bez problemów

Nie pamiętał również ostatnio otwieranych przedmiotów, ale teraz został jakoś naprawiony.

Inne objawy:
- ikona w programie uruchamiającym i wszystkie kategorie menu pojawiają się z opóźnieniem kilku sekund
- dwie ikony programu uruchamiającego pojawiają się w programie uruchamiającym

Co ja zrobiłem:

Nie wiem, czy jest to powiązane, ale używam testu jedności PPA: vanvugt / unity, którego potrzebowałem do rozwiązania błędu jąkającego się okna.

Jakieś pomysły?


2
Libreoffice PPA nie ma wersji 3.5, jest dostępna w wersji 3.4.5
fragos

Czy używałeś również sudo apt-get, aby zainstalować? Ponadto zawsze lepiej jest obniżyć wersję aplikacji, gdy nie działa ona poprawnie niż podczas aktualizacji. Przejście na lepsze i bardziej stabilne wersje to mądrzejszy wybór. Zmienię swoją odpowiedź, jeśli odpowiesz.
PyroSamurai

OP nadal szukasz odpowiedzi?
Ringtail

Problem nadal istnieje, nawet w mojej czystej instalacji Ubuntu 11.10 i LO 3.5. * Z ppa: libreoffice / ppa. Oficjalne repozytorium wciąż utknęło z 3.4. *
Bucic

Wygląda na to, że problem zniknął, ponieważ widzę go teraz w 12.04 we wrześniu 2012 r. Przepraszam. Czy którakolwiek z powyższych odpowiedzi zawiera konkretną odpowiedź? W takim przypadku chciałbym zaznaczyć pytanie jako udzielone.
Bucic

Odpowiedzi:


1

Otwórz Centrum oprogramowania Ubuntu. Wyszukaj program LibreOffice Writer. Kliknij „Informacje”, a następnie Zobacz dół Centrum oprogramowania. Istnieje opcja Dodaj do paska uruchamiania. Spróbuj tego.


0

Jeśli zainstalowałeś z plików .deb, nazwa pliku libreoffice to libreoffice3.5-writer. Musisz więc edytować plik ~/.local/share /applications/libreoffice-writer.desktopi zmienić wykonywalną nazwę pliku na libreoffice3.5 -writer. Znajdź i zmień Exec =

[Writer Shortcut Group]
Name=Writer
Exec=libreoffice3.5 -writer %U
OnlyShowIn=Unity

Pytanie dotyczy konkretnie skrótu do uruchamiania i wydaje się, że masz ochotę na skrót na pulpicie, którego na przykład nie planuję utworzyć. Czy możesz podać rozwiązanie w „wariancie uruchamiania”? :)
Bucic

@Bucic: Ikony programu uruchamiającego to zasadniczo pliki z rozszerzeniem „.desktop”. :). Wypróbuj moje rozwiązanie i daj mi znać. Aby być podwójnie pewnym nazwy pliku, otwórz synaptic i wyszukaj libreoffice. Wyświetli zainstalowane pliki z nazwami plików.
Ubuntuser,

Przepraszamy, ale określona przez Ciebie lokalizacja nie zawiera żadnych plików libre w moim systemie. Tylko niektóre pliki wina . / Jedyną wskazówką, którą udało mi się wykopać z terminala było „** OSTRZEŻENIE **: Nie mogłem wywołać /com/canonical/AppMenu/Registrar.UnregisterWindow” po uruchomieniu „sudo libreoffice --writer” i zamknięciu go.
Bucic

Po pierwsze, nie potrzebujesz sudo do uruchomienia libreoffice. Łatwym sposobem na znalezienie pliku programu libreoffice z terminala jest wpisanie libreoffice w terminalu i naciśnięcie klawisza „Tab”. Daje ci dostępne opcje libreoffice. Jeśli nie masz pliku na pulpicie, utwórz go dla libreoffice. Dam ci jeden.
Ubuntuser

wpisz następujące polecenie w terminalu gedit ~/.local/share/applications/libreoffice-writer.desktop i wklej następujący kod w pliku. pastebin.com/VwiRPZeH . Następnie zapisz to. Pamiętaj, aby zmienić Exec sekcję na odpowiednią nazwę pliku.
Ubuntuser
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.