Czy można zainstalować dodatki z ograniczeniami ubuntu bez pakietów czcionek MS?


8

Czy w ogóle można zainstalować dodatki ubuntu-zastrzeżone bez pakietów czcionek MS?


LOL Czuję twój ból ... „Żądanej czynności nie można ukończyć. Czy chcesz spróbować ponownie? Duhhhhhhh ...”
Nonny Moose

Odpowiedzi:


8

Pakiet ubuntu-ograniczony-dodatki to tak zwany „pakiet meta”. Takie pakiety same nie dostarczają plików, ale zależą od innych pakietów. apt-cache show ubuntu-restricted-extrasmówi mi, że czcionki MS (ttf-mscorefonts-installer) są zalecane przez pakiet, nie są obowiązkowe.

Pakiet ubuntu-restricted-addonsjest zawsze instalowany podczas instalacji ubuntu-restricted-extras. Jeśli chcesz kontynuować bez instalowania czcionek MS, zainstaluj ten pakiet bezpośrednio:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-addons 

Inne zalecane pakiety można również zainstalować ręcznie:

sudo apt-get install unrar gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse libavcodec-extra-53

Jeśli pakiet zależy od tego ubuntu-restricted-extras, po zainstalowaniu powyższych pakietów uruchom:

sudo apt-get --no-install-recommends install ubuntu-restricted-extras

Nie rozwiązuję tego :) Po co instalować coś, by później to odinstalować. Ubuntu powinien dać nam możliwość wyboru pakietu, który ma zostać uwzględniony lub wykluczony z ograniczonych dodatków ...
Adame Doe

To działa. Należy uważać, aby nie pomylić ubuntu-restricted- dodatki z ubuntu-restricted- dodatkami . Masz swobodę, aby nie instalować tego oprogramowania. sudo apt-get --no-install-recommends install ubuntu-restricted-extraszainstaluje także dodatki z ograniczeniami ubuntu bez zalecanych pakietów. Minusem jest to, że dotyczy to rekurencyjnie wszystkich zależności. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować zalecane pakiety później.
Lekensteyn,

dzięki za wszystkie twoje wysiłki. Ale nadal nie ma znanego sposobu, skryptu, polecenia instalacji dodatków z ograniczeniami ubuntu - bez czcionek MS :) Instaluję systemy oparte na Ubuntu jak 8 do 10 razy w miesiącu, i frustruje mnie to, że muszę instalować ograniczone dodatki z cholernym czcionki ...
Adame Doe

sudo apt-get --no-install-recommends install ubuntu-restricted-extras ma zainstalować pakiet, ale nie będzie niczego instalować wyjątkiem metapakiety Ubuntu ograniczonego dodatkami i Ubuntu ograniczonego Świat. Zaktualizowałem odpowiedź.
Lekensteyn,

1

Zainstaluj pakiet dodatków z ograniczeniami ubuntu. Następnie zanotuj nazwy zainstalowanych czcionek, sprawdzając ttf-mscorefonts-installer w Synaptic przed całkowitym usunięciem tego pakietu.

Następnie użyj menedżera czcionek, aby wyłączyć czcionki, których nazwy zanotowałeś.


1
Nie chcę ich wcale instalować. Pobranie i wyodrębnienie zajmuje dużo czasu, to ból ~
Adame Doe

1

Zrobiłem trochę badań i prób. Okazało się, że możesz uzyskać dodatkowe dodatki bez czcionek MS przez ~

  • Korzystanie z menedżera oprogramowania, aby go zainstalować i nieakceptowanie warunków instalowania czcionek MS po wyświetleniu monitu. Nastąpi to podczas instalacji, ale pominie się czcionki MS.
  • Użyj skryptu instalatora offline i usuń wiersze kopiujące czcionki MS do systemu Ubuntu.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.