Niska jakość dźwięku i słuchawki nie działają


9

Używam Ubuntu 10.10, a moją kartą dźwiękową jest RealTek ALC880 z kontrolerem Intel HDA. Mam bardzo niski dźwięk, a kiedy podniosę głośność o ponad 50%, brzmi to „pęknięte”. Po podłączeniu słuchawek gra przez głośniki (a słuchawki nie odtwarzają żadnego dźwięku). W systemie Windows brzmi dobrze, a słuchawki działają dobrze. Proszę pomóż!


Jak wspomniano w moim komentarzu poniżej, najpierw proszę przetestować codzienną wersję sterownika dźwięku. Jeśli problem nadal występuje, użyj ubuntu-bug alsa-base.
Daniel T Chen

@Stefano Palazzo Wiem, to moje, ale ponieważ jestem na innym użytkowniku, nie mogę go edytować i chciałem zapytać o to wyraźniej.
wifi

Odpowiedzi:


2

Uruchom alsamixer -c 0w konsoli i użyj klawiszy strzałek, aby bawić się woluminami.

Dla mnie: ustawienie Master na wartość, przy której jakość dźwięku była wystarczająco dobra, sprawiła, że ​​była bardzo niska. Ustawienie Master na maksimum, zmniejszenie PCM do 81 i ustawienie wszystkiego innego na 0 rozwiązało problem.

AKTUALIZACJA: (dla Ubuntu 10.10) Kliknij ikonę głośności w prawym górnym rogu, a następnie kliknij Preferencje dźwięku i upewnij się, że głośność wyjściowa nie wykracza poza „Nieplamiony”. Następnie kliknij ponownie ikonę głośności i sprawdź, gdzie znajduje się miernik głośności. Jest to maksymalna głośność, którą powinieneś ustawić, aby usłyszeć czysty dźwięk.

LUB: (dla Ubuntu 10.10) Kliknij ikonę głośności w prawym górnym rogu, a następnie kliknij Preferencje dźwięku, ustaw głośność główną na 100% i ustaw głośność dla każdej aplikacji na bardziej odpowiedni poziom. Za każdym razem, gdy otwierasz aplikację, która musi użyć dźwięku po raz pierwszy, musisz to zrobić (ponieważ aplikacje, które obecnie nie używają dźwięku, nie pojawiają się na tej liście).

Obecnie musisz wybierać między irytującymi i skomplikowanymi :(


1

Proponuję użyć korektora szerokopasmowego systemu pulseaudio.

  • Ubuntu Lucid User

PPA

sudo add-apt-repository ppa:psyke83/ppa

Następnie zainstaluj, pisząc

sudo apt-get update && sudo apt-get install pulseaudio-equalizer
  • Użytkownik Ubuntu Maverick

Musisz zainstalować go ręcznie, pobierając plik .deb poniżej,

Pulse Audio Wide Equalizer ==> dla wersji 32-bitowej i 64-bitowej


w porządku, właśnie go zainstalowałem. co teraz?
alex

co? kiedy włączę EQ, dźwięk przestaje działać ...
Alex


0

Najpierw spojrzałbym na mikser. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę dźwięku w obszarze powiadomień. Używam Kubuntu, więc nie jestem pewien dokładnej terminologii. Będzie na dole listy rozwijanej. W Kubuntu jest to okno miksera pokazowego, ale będzie podobne. Następnie zaznacz suwaki i wyciszone pola. Odznacz te, które wpływają na gniazdo słuchawkowe i przesuń suwak dalej do przodu, aby ustawić głośność główną.


dzięki, ale nie działało.
alex

Spróbuj uruchomić alsamixer w terminalu, może być konieczne ręczne wyciszenie przedniego kanału po podłączeniu słuchawek. Graj trochę z nimi.
NightwishFan

2
Oznacza to, że twoja karta nie jest wtedy obsługiwana. Spróbuj zaktualizować alsa, dodając ten ppa. launchpad.net/~ubuntu-audio-dev/+archive/ppa
NightwishFan

dodając to i aktualizując zaktualizujesz sterowniki alsa?
alex

Naprawdę chcesz zainstalować moduły linux-alsa-driver-moduły zgodnie z instrukcjami na wiki.ubuntu.com/Audio/InstallingLinuxAlsaDriverModules . Upewnij się, że przeczytałeś również zastrzeżenie na wiki.ubuntu.com/Audio/UpgradingAlsa . Nie wahaj się zgłosić błędu ( ubuntu-bug alsa-base) przeciwko sterownikowi alsa, jeśli nadal masz problemy.
Daniel T Chen


0

Intel HDA ma wiele problemów. Zabranie go do pracy (z tego, co widziałem i czego doświadczyłem) jest strzałem w dziesiątkę. Użytkownik kubuntu ma rację co do twojego miksera głośności, który możesz skonfigurować tak, aby wyświetlał wszystkie opcje (suwaki). Dla mnie było to wprowadzenie słuchawek do miksera i włączenie go. (Domyślnie było wyłączone).


0

Czy próbowałeś majstrować przy alsamixerze w terminalu? Jeśli zwiększenie głośności powoduje, że jakość jest okropna, wówczas wartości PCM mogą być zbyt wysokie.


tak, ale powoduje to, że głośność jest zbyt niska.
wifi

Ja też wcześniej przeszedłem tę drogę. Myślę, że to tylko błędy w sterownikach ALSA. Po prostu znajduje idealną równowagę między rzeczywistymi woluminami a woluminami PCM.

0

W przypadku tego rodzaju problemów należy wykonać określone kroki,

  1. Uzyskaj pełne informacje techniczne o swoim systemie, wykonując polecenia na https://wiki.ubuntu.com/DebuggingSoundProblems i wykonując pozostałe kroki. Możesz również uzyskać informacje na temat alsa-info.sh( więcej informacji znajduje się w poprzednim adresie URL), które pomogą nam skierować cię stąd.
  2. Zainstaluj najnowsze pakiety Alsa zgodnie z instrukcjami na https://help.ubuntu.com/community/HdaIntelSoundHowto Następnie uruchom ponownie. W ten sposób otrzymasz najnowszy kod Alsa, który może obejmować lepszą obsługę twojej karty dźwiękowej. Jest to prosty sposób, aby spróbować naprawić, jeśli nie chcesz dużo czytać.

0

Jeśli masz zainstalowany system Windows, upewnij się, że nie jest ustawione wyciszenie. Właśnie odkryłem, że to był problem, dlaczego skype ze słuchawkami nie działał. Ustaw także skype w opcjach, aby nie regulować dźwięku, i ustaw dźwięk wejściowy w preferencjach dźwiękowych na najwyższy lewel.


0

Mikser Gnome ALSA: zmniejszenie PCM sprawia, że ​​jakość


jeśli to zrobię, dźwięk stanie się zbyt cichy, aby go usłyszeć
Alex
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.