Czy można zablokować suwak głośności?


12

Zastanawiałem się, czy w ogóle mógłbym zablokować kontrolę głośności dla użytkownika, ponieważ mam komputer podłączony do systemu dźwiękowego, ale jeśli komputer w ogóle wzmacnia, tj. Powyżej 50% głośności, to na głośnikach brzmi zniekształcony. Więc chciałbym zablokować głośność komputera na 50% dla jednego, jeśli nie wszyscy użytkownicy na 50% i po prostu użyć płyty kontrolnej, do której jest podłączony, aby kontrolować głośność.

A pomoc byłaby niesamowita dzięki.


1
Czy możesz podłączyć system dźwiękowy do wyjścia liniowego? Nie powinny na to wpływać regulatory głośności, takie jak zwykłe wyjścia głośnikowe / słuchawkowe.
Tom

Odpowiedzi:


3

Nie wiem, czy można zablokować suwak głośności, ale z pewnością można osiągnąć taki sam efekt, jak zablokowanie go na 50%.

Spójrz na tę odpowiedź na podobne pytanie, które zostało oznaczone jako „zaakceptowane” przez PO. Zgodnie z tym, aby osiągnąć efekt ograniczenia limitu suwaka do 50%, użylibyśmy tej wartości jako 32768.

Ustawilibyśmy poziom zlewu za pomocą następującego polecenia w terminalu:

pacmd set-sink-volume <sink> <value>

I wymienić <value>z 32768; oraz <sink>z nazwą i indeksem ujścia uzyskanym z następującego polecenia:

pacmd list-sinks

Osiągnąłoby to efekt ograniczenia suwaka głośności o 50% (praktycznie).


Może to ograniczać, ale nie zapobiegnie obniżeniu głośności, prawda?
Tom Brossman,

Tak. Będziemy w stanie obniżyć głośność jak zwykle.
Aditya
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.