Przycisk „Utwórz kopię zapasową” Deji Dup nie jest podświetlony


21

Mam skonfigurowany folder kopii zapasowej i włączam opcję Automatycznych kopii zapasowych. Na karcie Przegląd nie mogę nacisnąć „Utwórz kopię zapasową teraz”, ponieważ jest wyszarzona.

Używam Ubuntu 11.10 i oto zawartość ~ / .gconf / apps / deja-dup /% gconf.xml:

$ cat ~/.gconf/apps/deja-dup/%gconf.xml
<?xml version="1.0"?>
<gconf>
<entry name="delete-after" mtime="1328975617" type="int" value="7"/>
<entry name="periodic-period" mtime="1328975577" type="int" value="1"/>
<entry name="exclude-list" mtime="1328975572" type="list" ltype="string">
  <li type="string">
    <stringvalue>/home/r2d2/.local/share/Trash</stringvalue>
  </li>
</entry>
<entry name="periodic" mtime="1328988637" type="bool" value="true"/>
<entry name="backend" mtime="1328975520" type="string">
  <stringvalue>file</stringvalue>
</entry>
</gconf>

Odpowiedzi:


14

Krótsza wersja

Ctrl+ Alt+, taby otworzyć terminal

pkill deja-dup

Uruchom ponownie program „Kopie zapasowe” i spróbuj ponownie.


4
Musiałem także, pkill duplicityzanim mogłem uruchomić kopię zapasową.
crockeea

Och Doskonały. Podczas automatycznego tworzenia kopii zapasowej pojawiał się błąd (taki jak ten: askubuntu.com/questions/1127293/... ), którego nie mogłem rozwiązać. Potem zauważyłem, że przyciski są wyszarzone - zgodnie z twoją radą wszystko działa teraz!
Janina,

18

W moim przypadku nie było uruchomionej kopii zapasowej, ale deja-dup miał kilka spraw.

Zrobiłem ps -eaf | grep dupi zabiłem pids. Następnie uruchomiłem DejaDup z menu i przycisk był aktywny.


Kiedyś killall deja-dup. Mój problem polegał na tym, że użyłem zewnętrznego dysku i nie zostałem automatycznie zamontowany, więc program nie odczytał żadnego źródła kopii zapasowej. Nieco zaskakujące jest to, że można wykonać kopię zapasową po zamontowaniu, ponieważ monitor, ale nie włączaj przycisku Przywróć.
m3nda

8

Ten przycisk jest wyszarzony, gdy tworzenie kopii zapasowej (lub przywracanie) jest już w toku. Może ktoś działał w tle?

Czy przycisk jest teraz włączony?


Znalazłem problem. Nie mogłem wykonać żadnej kopii zapasowej na moim dysku, ponieważ został on utworzony przy wcześniejszej instalacji. Więc nie mam dostępu do zapisu na tym dysku. Nadal próbuję wymyślić, jak to naprawić. Próbowałem chmod i chown bez powodzenia. Mam zablokowany dysk zapasowy ...
01BTC10

2
Dla mnie było to okienko wyskakujące DejaDup z prośbą o wprowadzenie hasła do szyfrowania mojej pierwszej kopii zapasowej.
Nemo

Dzięki, dobrze wiedzieć. Ponieważ nie ma paska postępu, nie można powiedzieć. Potwierdziłem to, patrząc na uruchomione procesy.
alfC

1
Tak, DejaDup ma okropny interfejs i nie mówi ci, kiedy jest uruchomiony, a tym bardziej nie zgłasza postępów.
Cerin

Ten sam problem. Dla mnie było okienko pop z prośbą o wprowadzenie zminimalizowanego hasła, czego nie zauważyłem, i wydaje się, że główny interfejs kopii zapasowej na mnie czekał.
Mohammed Joraid

8
ps aux | grep deja
kill <pid of "deja-dup --backup --auto">

Natychmiast przycisk tworzenia kopii zapasowej staje się aktywny.

Powinno to zostać zgłoszone jako błąd, ponieważ interfejs powinien mieć przycisk do zakończenia uruchomionych kopii zapasowych lub automatycznego uzgadniania równoczesnych kopii zapasowych.


W ten sposób rozwiązałem również mój problem. Warto zauważyć, że od prawie 2 tygodni nie utworzono kopii zapasowej, mimo że wybrano codzienne kopie zapasowe. Ponadto, w ciągu kilku sekund od zabicia deja-dup --backup, nowa kopia zapasowa rozpoczęła się automatycznie i kontynuowała normalne zakończenie. Ciekawe będzie, czy normalna automatyczna kopia zapasowa zakończy się jutro normalnie.
rickhg12hs

6

Mój przycisk „Utwórz kopię zapasową teraz” został wyłączony. W moim przypadku problem polegał na tym, że kiedy otworzyłem konfigurację Deja Dup, opcję „przechowywania” ustawiono na „Ubuntu One” i otworzyło się inne okno do zalogowania się do tego.

Zmieniłem ustawienie magazynu na dysk lokalny, ale zajęło mi trochę czasu, zanim zdałem sobie sprawę, że muszę anulować logowanie do Ubuntu One, zanim Deja Dup pozwoli mi uruchomić kopię zapasową.


1
To właśnie stało się z moją konfiguracją.
Danny Staple

To samo tutaj.
Chmura

0

Zakończyłem proces znaleziony na monitorze systemu, a przyciski natychmiast „nieszlifowały”. Sposób, w jaki wpadłem w problem, polegał na tym, że anulowałem kopię zapasową, aby odroczyć ustalenie hasła do niej. Od tego czasu kilkakrotnie wyłączyłem maszynę, ale chyba nadal tam utknęła.


0

Może się zdarzyć, że nie musisz zabijać tego procesu, ponieważ działa on już tak, jak chcesz, w tle. Właśnie otworzyłem folder docelowy i widzę, że powstaje wiele plików kopii zapasowych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.