Ekran wyłącza się, gdy VLC odtwarza filmy w Kubuntu


8

Kiedy odtwarzam film na VLC, ekran wyłącza się po 10 minutach. Kiedyś uruchamiałem Ubuntu i tak się nie stało.

Odpowiedzi:


6

Istnieje kilka ustawień, które powinieneś sprawdzić w VLC:
1) Narzędzia -> Preferencje -> Pokaż wszystko -> Wideo -> Wyłącz wygaszacz ekranu
2) Narzędzia -> Preferencje -> Pokaż wszystko -> Zaawansowane - -> Wstrzymaj demona zarządzania energią podczas odtwarzania
Jeśli obie te opcje są zaznaczone, możesz wypróbować prosty skrypt otoki, który wyłącza tryby monitorowania, które wyłączają, wstrzymują lub wygaszają ekran przed wywołaniem VLC:

#!/bin/bash

#Disable modes
/usr/bin/xset -dpms &
/usr/bin/xset s off &

#Open VLC
/usr/bin/vlc "$@"

#Re-enable modes
/usr/bin/xset dpms
/usr/bin/xset s on
exit

Obie opcje zostały już sprawdzone.
sashoalm

więc możesz wypróbować skrypt opakowania
Denis

1
Jak korzystać ze skryptu?
Benjamin,

2

Dla mnie rozwiązaniem było uzyskanie dostępu do Ustawień systemu jako root poprzez naciśnięcie Alt+, F2aby otworzyć okno dialogowe uruchamiania u góry ekranu i uruchomić

kdesudo systemsettings

następnie przejdź do „Wyświetl i monitoruj”, aby przejść do ekranu wyboru „Wygaszacz ekranu” i odznacz pole wyboru obok „Automatycznie uruchom po:”, a następnie kliknij „Zastosuj”. Z jakiegoś powodu wydaje się, że ustawienie wygaszacza ekranu jest aktywne na koncie root w różnych wersjach Kubuntu (prawdopodobnie również w Ubuntu, ponieważ widziałem posty dla użytkowników Ubuntu również mających ten problem). To zadziałało dla mnie po pierwszym wypróbowaniu sugerowanych opcji wyłączenia zarządzania energią wyświetlania i wyłączenia wygaszacza ekranu na moim koncie użytkownika. Nie testowałem, aby sprawdzić, czy problem powraca, gdy te elementy zostaną ponownie włączone, ale jak wskazałem przy wyłączeniu wszystkich tych elementów, nie mam już problemu z pustym ekranem podczas oglądania filmów z VLC.


0

Czy próbowałeś wyłączyć „Oszczędzanie energii ekranu” w Zarządzaniu energią?

Ustawienia systemowe> (Sprzęt) Zarządzanie energią> Profile zasilania

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nieco starszy: http://www.kubuntuforums.net/showthread.php?51579-SOLVED-video-standby-every-10-minutes-when-mouse-is-not-used-(watching-a-video)


Odznałem opcję „Oszczędzanie energii ekranu”, a monitor nadal wyłącza się po 10 minutach. Próbowałem też ustawić go na 360 minut i po 10 minutach nadal się włącza. Wprowadziłem zmiany w profilu wydajności i jest to profil, który jest obecnie wybrany, ponieważ mój laptop jest podłączony. To tak, jakby opcja została zignorowana. Spróbuję użyć „xset -dpms” z podanego linku.
sashoalm

0

W systemie / ustawieniach / monitorze jest oddzielne ustawienie, które jest niezależne od ustawień zarządzania energią. Po prostu idź tam i wyłącz wygaszacz ekranu. To zajmie się twoim problemem.


0

Może także pomóc uruchomić VLC z opcją „--inhibit”. Możesz umieścić tę opcję w linii startowej VLC, edytując menu uruchamiania KickOff: /usr/bin/vlc --inhibit %Udziała na Debian Wheezy 7.8.0 vlc wersja 2.0.6 Twoflower (2.0.6-0-gbe9623c)


0

Możesz zainstalować narzędzie takie jak Caffeine:

Kofeina

Caffeine to aplet systemowy, który pozwala użytkownikowi tymczasowo zablokować zarówno wygaszacz ekranu, jak i tryb oszczędzania energii w trybie uśpienia, po prostu klikając go.

Może to być przydatne na przykład podczas oglądania długich filmów flash lub grania w niektóre gry pełnoekranowe, które same nie hamują wygaszacza ekranu. Kofeinę można ustawić tak, aby aktywowała się automatycznie, gdy uruchomiona jest dowolna aplikacja określona przez użytkownika.

Więcej informacji na: http://ubuntu-tweak.com/app/caffeine/

Kroki instalacji:

sudo add-apt-repository ppa:caffeine-developers/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install caffeine
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.