Magiczna niezmienna pamięć flash


8

Mam kilka napędów USB i kilka kart SD. Wszystkie moje urządzenia pamięci flash mają ten sam problem, w Ubuntu 11.04 wygląda na to, że mogę je usuwać, zapisywać, a nawet formatować, ale jak tylko je odmontuję, a następnie spojrzę na nie w innym systemie lub ponownie je włączysz w systemie Ubuntu ponownie pojawiają się stare pliki i nigdzie nie można znaleźć nowych.

Obejmuje to używanie Narzędzia dyskowego do formatowania dysków. (???)

Czy ktoś ma pojęcie, co jest nie tak z moją instalacją? Napęd optyczny (DVD + R) działa dobrze.

To wszystko jest dość zabawne, ale muszę mieć możliwość korzystania z moich kart SD.


Czy masz szczęście pisząc na te dyski w innym systemie? Czy masz jakieś inne dyski USB lub karty SD, na których możesz z powodzeniem pisać?
James Henstridge

Dyski działają dobrze na moim komputerze z systemem Windows7. Moje pudełko Ubuntu może odczytywać, ale nie pisać na żadnym urządzeniu. (Chociaż wydaje się, że tak, zgodnie z opisem).
Hortensja

Hmmm - przypomina mi dziwny problem z pamięcią podręczną, w którym pamięć podręczna po prostu nie jest zapisywana na dysku. Nie jestem jednak pewien, jak to sprawdzić.
Rory Alsop

Narzędzie dyskowe (i Nautilus ??) ma opcję „ Bezpiecznego usunięcia ” z podłączonego napędu USB. Próbowałeś tego? (Nie jest to rozwiązanie, ale jeśli zadziała to być może obejście tymczasowe?)
irracjonalny John

Próbowałem bezpiecznego usunięcia, nie jestem szczęśliwy. Aktualizacja do 12.04 naprawiła to. :)
Hortensja

Odpowiedzi:


3

Jest to problem buforowania ze sterownikiem systemu plików jądra. Widziałem już takie problemy i prawie na pewno tak. Musisz zgłosić błąd i pomóc deweloperowi odkryć, co jest nie tak / specjalne w twoim systemie, aby uzyskać poprawkę.

https://help.ubuntu.com/community/ReportingBugs

Na razie sprawdź, czy możesz pisać na pendrive'ach USB za pomocą Ubuntu LiveCD. Określ, co by się stało, gdybyś zrobił nową instalację, a następnie wykonaj nową instalację, jeśli zajdzie taka potrzeba.


LiveCD działał dobrze, ale świeża instalacja (na innej partycji tego samego napędu) nie. Aktualizacja do 12.04 naprawiła jednak problem, więc cokolwiek to było, już go nie ma.
Hortensja

0

Miałem taki problem, działał po odmontowaniu partycji (nie pamięci USB) w Narzędziu dyskowym. Po wykonaniu tego mogłem sformatować.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.